Tag Archives: тикток

(ВИДЕО) Го снимила кученцето како се обидува да каже нешто: „Мислам дека рече…“

Тиктокерката Џеси снимила преслатко кутре што неодамна го посвоила како се обидува да каже нешто, и во еден момент помислила дека тој ја нарекол мајко. „Дали само го слушнав тоа или зборуваше мама?“, ги прашала своите придружници и тие се согласиле да го слушнат истото. @jessyy.jjMy angel #fyp #puppy #foryou …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мачка научила да вози скејтборд: Луѓето се воодушевени!

СОПСТВЕНИЦИТЕ на бел мачор по име Јети оставија скејтборд на подот. Мачката одеднаш скокна на скејтбордот и излетала од собата. Тој ги изненадила сопствениците со својот потег. „Дали тој самиот го стори тоа сега? – зачудено прашал сопственикот. @valleyhimalayansyeti is learning to skateboard before me😂🤦‍♀️ #catsoftiktok #fyp #skateboarding #viral #foryou …

Повеќе »

(ВИДЕО) Татко полудел откако сопругата нивната ќерка ја заменила со друго дете – Снимката е хит!

Новопечен татко доживеал напад на паника откако неговата сопруга ја заменила нивната мала ќерка со друго дете. Инфлуенсерката Кет Стиклер сакала да го тестира сопругот Мајк, за да види дали ќе сфати дека неговата ќерка не е до него. На почетокот на видеото што го објавила на ТикТок, во количка …

Повеќе »

(ФОТО) Покажале како изгледаат со шминка но и без неа: „Ова не е истата жена!“

Многумина велат дека шминката е чудо, а тоа буквално можеме да го видиме во овие примери. Под хаштагот #beforeandafternmakeup, се’ повеќе жени на мрежата Tiktok покажуваат како изгледаат без шминка и како откако ќе ги нанесат сите слоеви. Ова се многу импресивни трансформации – од секојдневниот, обичен изглед до оној …

Повеќе »

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО) СТРАШНО! Заради СОВЕТИТЕ НА ТИКТОК, го УНАКАЖАЛА ЛИЦЕТО: Само се обидела да направи третман за убавина

Предупредување за сите оние кои користат непроверени совети од популарната социјална мрежа… Лицето на реалната sвезда Тили Витфелд, која се прославила со учеството во австралискиот „Големиот брат“, е покриено со рани и лузни. Последица на тоа е „советот за убавина“ што го видела на социјалната мрежа ТикТок, а што ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) „МЕША“ СО КОЛКОВИТЕ КАКО ДА НЕМА УТРЕ: Џеј Ло објавила снимка во костум за капење и покажала со ШТО РАСПОЛАГА!

Џенифер Лопез (51) објави видео на својот профил TikTok профил и крена огромна прашина кај следбениците. Имено, латино дивата заводливо танцува во жолто бикини без трошка шминка, а видеото го нарече едноставно „недела“. Познатата пејачка собра над 12.000.000 прегледи, 1.000.000 лајкови и над 30.000 коментари. Главно пофалбите доаѓаа на сметка …

Повеќе »

ТОПЛА ПРИКАЗНА: Тинејџер благодарение на ТикТок спасил момче оддалечено 1200 километри

13-годишниот Каден Котнуар од Њу Хемпшир на ТикТок во живо гледал видеопренос на Трент Џарет од Западна Вирџинија.. 12-годишното момче се возел со квад и на Каден одеднаш нешто му станало чудно, пренесува WMUR-TV. „Одеднаш сликата исчезна, се виде блесок на светлина и се слушаше како повикува за помош“, рекол …

Повеќе »

(ВИДЕО) ФИТ БАБА: 81. годишна не пропушта ниту еден фитнес предизвик – станала сензација

АКО неодамна сте поминале извесно време на TikTok, веројатно сте ја виделе Ерика Ришко на вашиот „фид“. 81-годишната жена себеси се опишува како „наркоман за фитнес“ и станала популарна на „ТикТок“ со нејзините видеа во кои изведува различни предизвици за фитнес. Од објавувањето на првото видео на TikTok во април …

Повеќе »

(ВИДЕО) Прекрасна идеја за миризливо и свежо купатило: Земете омекнувач за алишта и истурете во ОВОЈ ПРЕДМЕТ!

Дали сте слушнале за оваа идеја? Чистењето на тоалетот е една од најпознатите досадни работи. Еден фанатик за чистење открил едноставен трик за да постигне одличен мирис во бањата. Корисничка на ТикТок споделила умна идеја за чистење за да направи вашиот тоалет да мириса на свежо испрани ткаенини. @ameliamandevilletoilet hack …

Повеќе »