Tag Archives: тикток

(ВИДЕО) Татко ја вози ќерка си на училиште со мотор, луѓето го критикуваат!

Татко со гордост споделил видео од неговата најмлада ќерка како се вози на мотор со него, но тој не ја очекувал реакцијата што ќе ја предизвика. Корисниците на TikTok го нападнаа PJ Challenger затоа што не ја облекол неговата ќерка во соодветна облека за мотоцикли, што е важно за безбедноста. …

Повеќе »

(ВИДЕО) СНИМКАТА НА ДЕВОЈКА КОЈА ЈА ТУРКА ДРУГАРКАТА ПОД АВТОБУС Е КОШМАР: Сцената што ја леди крвта имала неверојатен КРАЈ!

Предизвиците на ТикТок кои потенцијално би можеле да имаат трагичен крај станаа главна тема на социјалните мрежи, но и во медиумите. Вниманието што го создадоа доведе до повторно оживување на некои заборавени видеа кои се исто толку застрашувачки. Еден таков деновиве повторно стана вирален. Имено, во 2018. година во градот …

Повеќе »

(ВИДЕО) 4. МИЛИОНИ ПРЕГЛЕДИ – Огромна змија завиткана околу муцката на кучето, видеото од спасувањето е хит на интернет!

Кучињата по природа се истражувачи, па не е невообичаено да се вратат од прошетка со некој „плен“ што сакаат да им го покажат на сопствениците. Најчесто се работи за коски или некаков отпад, но сопственичката на кучето од Сан Диего останала шокирана кога видела со што се појавил нејзиниот миленик. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТРИКОВИ ЗА ПОДОБАР ИЗГЛЕД – ЗАТЕГНЕТЕ ГО ЛИЦЕТО ДОМА ЗА САМО НЕКОЛКУ СЕКУНДИ: Се’ што ви треба е ластик

Мали трикови за затегнато лице. Збогум филери и ботокс… Веќе знаеме дека социјалните мрежи се преполни со разни совети и трикови за убавина за подобар изглед. Покрај инспиративните видеа со различни идеи за шминка и фризури, на TikTok можете да најдете и трикови за еден вид лифтинг на лицето. Лифтингот …

Повеќе »

(ФОТО) ДАЛИ ПРЕДИЗВИКОТ НА ТИКТОК ГО ЧИНЕЛ ЖИВОТ? АРЧИ ИСКЛУЧЕН ОД АПАРАТИТЕ! Цел свет ја следеше здравствената состојба на момчето, тој починал два часа подоцна…

Момчето Арчи Батерсби (12) околу 15. часот по наше време било исклучено од апаратот за одржување во живот, а како што пренесуваат британските медиуми, неговото семејство било со малиот до последен момент. Холи Денс и Пол Батерсби вчера ја загубија најновата правна битка за да го извлечат синот од Кралската …

Повеќе »

(ВИДЕО) МАЛКУ ФАЛЕЛО ДА ПОЧНЕ ДА ПОВРАЌА НА ПОРОДУВАЊЕТО НА СОПРУГАТА: Хит видеото од таткото во породилиште го обиколи светот! Се трудел со сите сили, но не издржал!

Породувањето, некои велат, е најубавиот момент во животот на заљубениот пар, бидејќи детето е круна на нивната љубов. На овој настан, кој вообичаено е многу тежок и стресен за жените, мажите од поновата ера решија да ги поддржат своите сопруги и самите да присуствуваат на тој волшебен чин. Меѓутоа, често …

Повеќе »

(ВИДЕО) „ОРМАН СО ПРОЗОРЕЦ“ – Ѕирнете во најмалиот стан во Њујорк што се изнајмува за дури 2.000 долари месечно

Во видеото на TikTok е претставен еден од најмалите станови во светот кој се состои од една правоаголна просторија без бања, а поради големината е окарактеризиран како „плакар со само еден прозорец“. Ови Лазари е агент за луксузни недвижности кој работи на продажба на некои од најексклузивните и најскапите станови …

Повеќе »

(ВИДЕО) СИМПАТИЧКА СИТУАЦИЈА – Идната невеста морала да носи држач за вратот бидејќи за време на запросувањето ја „бакнала“ жирафа

Монтсерат Кокс, корисничка на TikTok, објавила слатко видео, кое е снимено кога еден дечко ја запросил на сафари. Тогаш ѝ пришла жирафа и се обидела да „украде бакнеж“. „Морав да носам држач за вратот неколку дена, но ова е сепак најдоброто запросување на сите времиња“, напишала таа. Неколку следбеници и …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Мислев дека ќе пропадне“: Решил сам да направи базен, користејќи материјали што повеќето луѓе ги имаат во своите градини

Дека креативноста нема граници покажува проектот „направи сам“ кој вклучувал самостојна изградба на базен со помош на необични материјали за базен. Каила Харисон споделила на Тик Ток како нејзиниот сопруг ја трансформирал нивната градина кога решил да изгради базен користејќи стари, неискористени палети. Таа вели дека имало многу сомнителни реченици …

Повеќе »