Tag Archives: тикток ѕвезда

(ФОТО) Познат тиктокер (19) загинал во стравична несреќа – бегал од полицијата!

Габриел Салазар (19) , познат тиктокер со повеќе од два милиони следбеници, загинал во сообраќајна несреќа по полициска потера, објави канцеларијата на шерифот на округот Завала во Тексас. Полицаец од Кристал Сити пријавил „сообраќаен метеж“ и тргнал во потрага по бела „Камара“, се наведува во соопштението. Заменик шерифот и полицаец …

Повеќе »

(ВИДЕО) Трик за сечење кромид кој ќе ви го промени животот

Кога станува збор за сечење кромид, многу луѓе буквално плачат – и од лутина, но и затоа што подготовката на оваа намирница може да биде незгодна. Но, постои начин брзо и вешто да се исецка кромидот, и тоа го покажала една тиктокерка. Попи О’Тул, кулинарската sвезда на мрежата ТикТок, изненадила …

Повеќе »