Tag Archives: тераса

(ВИДЕО+ФОТО) Хари и Меган во палатата, Елизабета на балкон, Луис ѕвезда на денот!

Денес, кралицата Елизабета одбележува цели седум децении владеење како првиот британски монарх кој поминал толку долго на тронот. Платинестиот јубилеј на кралицата е обележан со низа настани и свечености кои почнуваат денес и траат до недела. Се очекува милиони луѓе ширум Британија и светот да се приклучат на прославите во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Сцена од бајките: На терасата на ова семејство редовно доаѓаат елени!

ЕДНО семејство во Колорадо, САД, ужива да живее со елени. Тие објавуваат слики и фотографии од елени на Инстаграм и редовно воодушевуваат многумина. View this post on Instagram A post shared by Emily Grace (@emilygracecarroll) Елените веќе се навикнати на нивното присуство, па често ѕиркаат низ прозорците, но и низ …

Повеќе »

(ВИДЕО) Доставувачка се преплашила од кучето па се обидела да избега преку оградата на терасата

Доставувачите се соочуваат со многу предизвици во текот на целиот ден, а еден од најчестите се кучињата. Ова го покажува видеото кое стана вирално на „ТикТок“, на кое девојка од „Амазон“ која доставувала дошла пред вратата да го предаде пакетот. „Мислев дека нешто не е во ред со неа сè …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОД НЕУГЛЕДНА ТЕРАСА НАПРАВИЛА РАЈСКО КАТЧЕ: Неверојатна трансформација со минимални инвестиции!

Ќе ве воодушеви... Конечно пристигна вистинското летно време, па ако веќе не сте, време е да ја уредите вашата тераса. Многу луѓе поминуваат многу време во ова катче во најубавата сезона, па зошто да не го организирате така што уживањето би било максимално. Доколку ви недостасува идеја, погледнете како оваа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Старата тераса ја претворил во сон од соништата: Во рок од 10. дена на кровот на зградата направил РАЈ!

Глетката на оваа промена ќе ве остави без здив… Живеењето на најгорниот кат на зградата има свои предности, но и свои недостатоци. Изложеноста на дожд, сонце, ветер и снег прави материјалите побрзо да се истрошат, а терасата добива руиниран изглед. Овој човек променил сè, кога ја обновил терасата си создал …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАМЕРИТЕ СНИМИЛЕ УЖАСНА НЕСРЕЌА: Со автомобил се забил во градина на ресторан – една жена загинала!

Една жена починала, а седум лица билетешко повредени кога возачот на теренецот влетал во градината на ресторан во Сан Хозе во неделата. Десетици луѓе седеле во бавчата на кафулето во трговскиот центар кога возачот, кој се обидувал да се паркира, згазна на гаста и налетал на градината уништувајќи сè пред …

Повеќе »

Идеи за уредување на вашата тераса

Не дозволувајте вашата тераса да биде склад за непотребните работи од вашиот дом! Создадете катче во кое ќе можете да најдете мир во било кое време од денот.Подготвивме неколку убави и имагинативнисовети за тоа како едноставнода ја организирате вашата тераса. Покрај тоа што ќе изгледа убаво, на неа ќе можете …

Повеќе »

(ВИДЕО) Средил се’ во 23. квадрати: Кога ќе го видите овој стан никогаш нема да посакате да живеете во голема куќа!

Минималистичкото уредување е тренд кој се здоби со голема популарност… „Потребно е малку за среќа“. Доказ е овој стан во предградието на Мелбурн, кој се наоѓа среде зелена оаза. Станот од 23. метри квадратни во кој живее едно лице е вистински одраз на минимализмот во архитектурата и дизајнот на ентериер. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Tијана Дапчевиќ ја „предвидела“ короната – Еден месец пред вонредната состојба ги кажала овие зборови…

„Господ нека ми прости, но еден месец пред да настапи вонредната состојба, јас изговорив на глас – „Да се случи нешто, сẻ да застане, да се одморим, изморена сум затоа што јас 20. години не спијам…“ Екипата на естрадниот магазин „Телеграф.рс“ ја започна кампањата „Џетсет во четири ѕида“ во која …

Повеќе »