Tag Archives: тенка

(ФОТО/Мени) Диета на Наташа Беквалац – новосадската барбика

„Новосадската Барбика“ редовно тренира, но за да го задржи совршениот изглед следи посебна диета. Што е дозволено: сите видови месо (освен масно свинско, но може да се користи чисто свинско), млечни производи со што помалку јаглени хидрати (не претерувајте со храна како фета сирење, јогурт, кашкавал), зеленчук (се зелено: зелка, …

Повеќе »

(ФОТО) Линијата ја довела до совршенство: Елегантната и витка Колинда Грабар Китаровиќ седи на мостот во необична поза

Колинда Грабар Китаровиќ, предизвика големо внимание кога се појави на новиот мост Пељешац, кој ги поврзува полуостровот Пељешац и јужниот дел на Хрватска со остатокот од земјата. Колинда се појавила во елегантно издание, во виолетова боја, а на својот Инстаграм профил објави фотографија на која седи во зен поза на …

Повеќе »

(ФОТО) Фустанот на Тијана Дапчевиќ ја истакнува нејзината фигура од соништата

Тијана Дапчевиќ е како вино – со годините станува се’ подобра. Познатата пејачка ја доведе својата линија до совршенство – и ни го покажува тоа. View this post on Instagram A post shared by Tijana Dapčević (@tijana.dapcevic) Имено, таа на својот Инстаграм профил објави слика на која е облечена во …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон блиску до анорексија: Поради овие фотографии јавноста е загрижена за неа!

Кејт Мидлтон станува се’ потенка… Војвотката е позната по нејзината витка фигура, но неодамнешните фотографии предизвикаа загриженост. Таа секогаш беше тенка, но досега не била до толку тенка. Таа и принцот Вилијам биле во посета на центар за рехабилитација во Велика Британија. View this post on Instagram Today The Prince …

Повеќе »