Tag Archives: телохранители

(ФОТО) Кој се вози зад Роналдо низ Манчестер?

КРИСТИАНО РОНАЛДО сосема очекувано привлекува внимание каде и да се појави во Англија и пошироко. Англиските медиуми го следат секој чекор на Португалецот откако летово пристигна на „Олд Трафорд“ од Јувентус за 25 милиони евра. Следат се’ што прави Роналдо на тренинзите, со кого се дружи и секој негов чекор …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Надал на Ролан Гарос го чуваат како да е претседател: Специјални „мерки“ за Грен слемот во Париз!

Никогаш доволно внимание идејќи никогаш не се знае…До тоа правило се држи и Рафаел Надал кој е секогаш окружен со телохранители кои внимаваат на сите кои му приоѓаат… Тие „во сенка“ вршат голема работа и се грижат за сигурноста на најдобрите тенисери и тенисерки. Рафаел Надал на својот профил на …

Повеќе »