Tag Archives: тела

АРХЕОЛОЗИТЕ ВО ШОК – ВО ГРОБНИЦАТА НА ПОЗНАТАТА ВЕСТМИНСТЕРСКА ОПАТИЈА НАЈДЕНИ ИЛЈАДНИЦИ ТЕЛА: Тука монасите ги чувале своите предмети!

Изгубената средновековна сакрастија што ја користеле монасите во 13 век е откриена во Вестминстерската опатија заедно со коските на стотици, ако не и илјадници, затрупани тела. Сакристијата е изградена од кралот Хенри Трети во текот на 1250-тите години за време на реконструкцијата на опатијата изградена од Едвард Исповедник, пишува „Гардијан“. …

Повеќе »

(ФОТО) НАЈМОРБИДНИ ПРИЗОРИ НА КОРОНА: Полицијата во Боливија по улиците ги собира ТЕЛАТА на починатите! Илјадници заразени не стасуваат до болница!

Во изминатите пет дена специјална полициска единица отстранила 420. човечки трупови од улиците, автомобилите и напуштените станови од боливискиот главен град Ла Паз и најголемиот град во таа земја, Санта Круз. Полицискиот полковник Иван Рохас, началник на оваа специјална полициска единица, изјавил дека се претпоставува дека 80. до 90. проценти …

Повеќе »

(ВИДЕО) #Да бидеме одговорни и да останеме дома – Морбидни снимки од Њујорк го обиколија светот: Со виљушкари телата на мртвите ги товарат во „камиони“!

Америка според бројот на луѓе кои заболеле од корона вирус, ги претекна Италија и Кина АМЕРИЦА стана земја со најголем број луѓе кои заболеле од корона вирус во светот, а бројот на починати се искачи на 3.180. Една застрашувачка снимка од болницата во Бруклин за нешто помалку од половина ден …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дали се крие вистината: СНИМКИ КОИ ГО ВОЗНЕМИРИЛЕ СВЕТОТ:Телата се трупаат, а човекот кој го снимил ова е уапсен!

Видеото кое кружи по социјалните медиуми, а е снимено во болница во Вухан, доста ги вознемирило луѓето. Извесен Фанг Бин снимил ситуација во т.н. болница 5. во Вухан. Може да се види како се трупаат ќеси во кои се телата на починатите од вирусот, а луѓе умираат скоро секоја минута. …

Повеќе »