Tag Archives: тв лице

(ФОТО) Се развел од сопругата поради 16. години помлада, па ја оставил: Сега холивудскиот заводник се разголел на плажа!

Актерот Сајмон Бејкер фатен на плажите во Австралија! Австралискиот актер Сајмон Бејкер (52), најпознат по улогата во серијата „Менталист“, е фотографиран на плажа во родната земја. Еден од најпознатите австралиски актери го помина денот минал во уживање и џогирање покрај брегот. Иако има 52. години, актерот се уште ја одржува …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ОТВОРЕНО – Живкица Каленикова првпат проговори за загубата на родителите: „Татко ми почина од тага по мајка ми“

Во неполна година ги загуби двајцата родители. Пред седум месеци нејзината мајка, а неодамна почина и татко ѝ. Не успеа да ги задржи солзите, а интервјуто го правевме на роденденот на нејзината мајка.Живкица Каленикова повеќе од 25 години е на TВ-екраните. Епитетот брзозборка го носи до денес. Генерациите ја паметат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Шпанската водителка и мајка на четири деца освојува со нереални сини очи и тело на модел!

Пилар Рубио Фернандез е шпански репортер и ТВ водител. Стана позната по известувањето за настанот „Sé lo que hicisteis“, работеше на многу серии во Шпанија, беше модел … Во јавноста, барем кај нас, позната е како сопруга на шпанскиот фудбалер Серхио Рамос. View this post on Instagram A post shared …

Повеќе »

(ФОТО) ПОЗНАТО ТВ ЛИЦЕ ПРИЗНАЛО БРУТАЛНО УБИСТВО: Маж дошол во полиција и изговорил морбидни зборови!

Поранешниот учесник на популарното американско шоу „90 Day Fiancé: Before the 90 Days“ Даглас Вутен дошол во полиција и го признал бруталното убиство. Политиката против ѕвездата покренала обвинение не само за убиства, туку исто така и за неовластен пристап, злоставување на деца и разбојништо. Man who appeared on 90 Day …

Повеќе »