Tag Archives: тврдење

(ВИДЕО) ТАА Е ЌЕРКА НА МЕРИЛИН МОНРО И ЏОН КЕНЕДИ?! 100 милиони долари зависат од ДНК анализата: Актерката се плашела дека детето ќе и биде УБИЕНО!

Мерилин Монро наводно му ја родила ќерката Гледис Бејкер Морис на американскиот претседател Џон Кенеди, со кого наводно имала страсна љубовна врска.Како што пренесува „Мондо“, тврдењето на гинекологот на познатата актерка Мерлин Монро, кој пред многу години изјавил дека Мерилин Монро родила ќерка по два спонтани абортуси во јуни 1961. …

Повеќе »

Фројд тврдел дека знае се за работите што луѓето ги кријат – Еве зошто ЧОВЕК НЕ МОЖЕ ДА ЧУВА ТАЈНА!

Покрај неговата основна должност и вокација, Зигмунд Фројд со задоволство се занимавал со теоретски објаснувања на религиозните, антрополошките, уметничките појави. На феминистките и на религиозните луѓе веројатно нема да им се допаднат ставовите на Фројд за верувањата што ги застапуваат и бранат. Навистина би можело да се каже дека секој …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШОКАНТНО ТВРДЕЊЕ на Мајк Тајсон: „Богаташите земаат бездомници, а потоа ги ловат на нивните приватни имоти!“

Поранешниот светски првак во бокс Мајк Тајсон, шокираше со својата изјава во подкастот на Џо Роган. Тој бил гостин и изјавил дека богаташите практично ги киднапираат бездомниците од улиците и ги носат во нивните големи приватни имоти и потоа ги ловат. „Еве што се случува: ги отстануваат бездомниците од улица. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Путин ги преселува членовите на семејството во подземен бункер во Сибир кој може да „преживее“ нуклеарна војна!?

Рускиот претседател Владимир Путин во последните денови ги преселува членовите на семејството во „подземен град“ во Сибир, тврди руски експерт.Станува збор за луксузен бункер со висока технологија лоциран на планините Алтај, изграден во случај на нуклеарна војна, изјавил политикологот Валери Соловеј (61), поранешен професор на Московскиот државен институт за меѓународни …

Повеќе »

(ФОТО) Маж тврди дека е син на Чарлс и Камила, луѓето под фотката пишуваат:„Неверојатна сличност!“

Австралиецот Симон Доранте-Деј со години се обидува да докаже дека е син на принцот Чарлс и Камил Паркер-Боулс, а сега на својот Фејсбук профил објавил нова фотографија на која се обидел да укаже на сличноста на изгледот. 55-годишникот роден во Велика Британија верува дека е зачнат кога Чарлс имал само …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Глумецот тврди дека за корона му кажале уште во 2011. година

Филмот „Зараза“ од 2011 година денес изгледа како пророштво. Филмот го следи појавувањето на нов вирус со необични симптоми, кој брзо се шири. А сега, во интервју за странски медиуми, актерот Џад Ло истакнал дека вакво нешто, како што е короната, веќе се очекувало да се случи со човештвото во …

Повеќе »

Жена среде породување барала тест за девственост и тврдела дека е невина

Понекогаш е тешко да се помирите со она што животот ви го донесува – единствено така би можеле да го опишеме случајот на млада жена која, доаѓајќи во болница поради болки во стомакот, одбила да поверува дека е бремена. Кога гинекологот и ја соопштил веста, инаку дебелата 20. годишна девојка …

Повеќе »