Tag Archives: такси

(ВИДЕО) ЛИВЕРПУЛ: Објавен е моментот на експлозијата на таксито во која бил бомбаш самоубиец

На снимката се гледа како такси возило влегува на паркингот на болницата и експлодира во моментот на паркирање Едно лице загинало во експлозија на такси во Ливерпул кога бомбаш самоубиец активирал бомба. За среќа, таксистот преживеал, а била избегната поголема трагедија бидејќи експлозијата се случила пред болницата. Надзорните камери го …

Повеќе »

(ВИДЕО) БРУКА! Три жени противнички на вакцините го нападнале возачот – му ја извадиле маската, му кашлале во лице и го пцуеле!

Во последен момент смислил што да прави со нив Три многу агресивни жени го нападнале возачот на Убер во неговото возило кога им рекол да стават маски на лицата пред заминувањето. Жената во средина и го послушала до одреден степен, но се чини дека другите две сакале, поради тоа, да …

Повеќе »

(ФОТО) Ново чудо на Барселона:Дошол со ќесе во рака, дал гол и дома си отишол со такси

Се раѓа ново чудо на „Камп Ноу“. Барселона лесно го совлада Ференцварош како домаќин во првото коло од Лигата на шампионите – 5:1 (2:0), а меѓу стрелците беше и Педро Гонзалес Лопез, познат под прекарот Педри. 17-годишниот Педри го постигна својот деби гол за Барселона, но она што е интересно …

Повеќе »

(ФОТО) Автомобилските гуми се црни, тоалет хартијата е бела – Знаете ли зошто?

Гумата што се користи при производство на автомобилски гуми е всушност со бела боја, но се додава саѓи за да го продолжи векот на траење бидејќи ова ја зголемува јачината и издржливоста на гумата Фактот дека нашето око гледа повеќе од седум милиони бои може да ни помогне полесно да …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЖИВОТ: Жена се породила во такси во Њујорк – Треба да погледне секоја жена!!!

Породување во такси, како на филм, но не е филм туку ЖИВОТ… Камера во такси во Њујорк го снимила моментот кога жена која се качила во такси за да биде однесена во болница за да се породи се породила на задното седиште со асистенција на нејзиниот партнер… 33. годишниот таксист …

Повеќе »