Tag Archives: сфаќања

(ФОТО) Ѕвездата на турската сапуница нема среќа ниту приватно во љубовта: Неверството довело до депресија

Кансу Дере (42) несомнено беше најдобриот избор за улогата на Асја која и беше доделена во серијата „Неверство“, улогата на измамена жена која е подготвена на се за да открие кој е љубовницата на нејзиниот сопруг. Имено, нејзиниот приватен живот е толку турбулентен што ниту една сапунска опера не би …

Повеќе »

(ФОТО) НА ИНСТАГРАМ „РАСПНАЛЕ“ МАЈКА ПОРАДИ ФОТОГРАФИЈА СО СИНОТ! Оваа приказна ја поделила светската јавност!

Таа има 32. години, четири деца, фитнес инструкторка е и гордо го покажува своето совршено тело каде и да оди, а токму тоа предизвикало лавина од коментари на социјалните мрежи. Таа ги запрепасти корисниците на Инстаграм по објавување на фотографија на која таа го гушка синот додека е во бикини. …

Повеќе »

Применете ги советите на ГУРУ: Десет СОВЕТИ кои можат веднаш да ви го променат животот

Десет едноставни и моќни пораки за љубовта, парите и среќата! Вреди да се запамети! Познатиот мистик, гуру и автор на книги за саморазвивање, Ошо, зад себе оставил бројни пораки, совети и упатства за среќен живот. Без разлика на парите, материјалното, околностите, местото на живеење, емотивниот статус, на крајот се’ се …

Повеќе »

Откријте дали сте КУЛТУРНИ: 8. знаци кои ќе ви ја кажат вистината

Познатиот руски писател дал сеопфатна дефиниција. Животот има свои услови. За да може човекот да биде прифатен меѓу образованите луѓе, тој мора да биде културен, му вели во едно писмо рускиот писател Антон Павлович Чехов на својот помлад брат, составувајќи список на услови кои ги исполнуваат културните луѓе. Како Чехов …

Повеќе »

Што мажите прво забележуваат на голо женско тело и што навистина мислат за целулитот

Многу жени живеат во страв како нивниот партнер (особено новиот партнер) ќе реагира кога ќе видат целулит. Дали ќе ги сметаат за непривлечни, ќе размислат дека не се во форма или ќе имаат вишок килограми? Целулитот е груткасто ткиво, кожа со дупки како оние на кора од портокал, предизвикана од …

Повеќе »

(ФОТО) ЛУЃЕТО НЕ ПРЕСТАНУВААТ НА СЕ ЧУДАТ – СВЕКРВАТА ПРЕД СИТЕ ГО МАВТАЛА КРВАВОТО ЗДОЛНИШТЕ НА НЕВЕСТАТА! Се појавиле фотографии од БИЗАРЕН обичај по првата брачна ноќ и многумина налутиле!

Прикажувањето чаршафи во раните утрински часови по првата брачна ноќ е вообичаена традиција на Кавказ, но и во други култури. Во строго патријархалните општества, овој архаичен обичај останал до ден -денес. Крвта на облеката или чаршавот обезбедува доказ за роднините дека брачната обврска е исполнета. Потоа, семејствата на младенците се …

Повеќе »

(ФОТО) Шест Французинки откриваат што НИКОГАШ не би облекле на работа

Меѓу моментално најпознатите модни икони има голем број жени кои доаѓаат од Франција и кои го привлекуваат вниманието со својот начин на облекување. Тие за WWW откриле што никогаш не би носеле на работа. Постојат одредени парчиња кои се апсолутно неприфатливи за нив кога станува збор за деловни аутфити. Морган …

Повеќе »

(ФОТО) КАКО ВО УЧЕБНИЦИТЕ ЗА ВТОРО ОДДЕЛЕНИЕ Е ПРЕТСТАВЕНО ЕДНО СЕМЕЈСТВО: Стереотипи или став за феминизација е прашањето!

Секој почеток на училишната година носи нови коментари на содржините во учебниците, особено оние во првите одделенија. Една, претпоставуваме мајка, на Фејсбук сподели дел од содржините од учебникот за второ одделение по македонски јазик во кој се опишува типичното македонско семејство… Оставаме сами да донесете свој став по ова што …

Повеќе »