Tag Archives: суспендирање

Твитер трајно го суспендирал профилот на Трамп

Социјалната мрежа Твитер објави дека трајно го суспендирала профилот на американскиот претседател Доналд Трамп поради ризик од понатамошно поттикнување на насилство. „По деталниот преглед на неодамнешните твитови од профилот @realDonaldTrump и содржината околу него, трајно го суспендиравме тој профил поради ризик од понатамошно поттикнување на насилство“, се вели во соопштението …

Повеќе »

УЕФА денес ќе ги суспендира Лига на шампионите и Европска лига

Поради пандемијата со коронавирус „Според пишувањето на „Марка“, Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) денес и’ официјално ќе ги суспендира натпреварувањата во Лига на шампионите и Европската лига поради пандемијата со коронавирус која е присутна во Европа. Доколку оваа информација се испостави за точна, прашање е дали елитните клупски натпреварувања ќе бидат …

Повеќе »