Tag Archives: супер модел

(ФОТО) 53. годишната Синди Крафорд во мини бикини и’ понатаму изгледа како супермодел

Еден од најславните супермодели од деведесеттите и понатаму може да се пофали со тело подготвено за модна писта. 53. годишната Синди Крафорд на својот профил на Инстаграм објавила фотографија во костум за капење и ги воодушевила обожавателите со манекенската линија на која не може да и конкурира ниту нејзината наследничка, …

Повеќе »

(ФОТО) Се сеќавате ли на црната Барбика? Има нов имиџ и е на мета на хакерите!

Лолита била баран модел, а себе се нарекувала и „црна Хана Монтана“. Секојдневно ги поттикнувала, а посебно младите девојки да се гордеат со своето тело и боја на кожата… Кога во 2017. година се појавила, Лолита Чуил, на социјалните мрежи станала хит поради својата убавина. Набргу ја нарекле „црна Барбика“, …

Повеќе »