Tag Archives: супер бол

(ВИДЕО) Мајли Сајрус „се скршила“ на бината и низ солзи порачала: „Сечие страдање е различно!“

Мајли Сајрус доживеала целосен емотивен слом на сцената, пред нејзиниот настап на Супер Боул Пејачката плачела додека ја изведувала песната, која е посветена на нејзиниот поранешен сопруг Кујам Хемсворт. Во пурпурно-црн навивачки фустан со натпис „FTV“, таа го започнала настапот со навивачката „Еј Мајли“, а во тој момент на сцената …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Неверојатен перформанс: The Weeknd „го запалил“ Суперболот

Музичарот The Weeknd, ги оправда сите очекувања со својот настап синоќа на полувремето од Суперболот. За нешто помалку од петнаесет минути, The Weeknd извел медли на своите најголеми хитови – “Earned it”, “Cant feel my face”, “Starboy”, “Blinding lights”, “I Feel It Coming”, “The Hills” и “Save Your Tears”. Loving …

Повеќе »

(ФОТО) SUPER BOWL – Неуништливиот Том Брејди го освои седмиот Супер Бол во кариерата

TAMPA BAY BUCANEERSI во Супер болот ги победиле Канзас Сити со 31:9 и го освоиле вториот наслов во историјата. Брилјирале Том Брејди, кој ја освои својата седма титула во кариерата на 44 години, и одбраната на Баканирс која целосно го затвори Патрик Махомес и ги остави шефовите без ниту еден …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Не би била таа ако повторно не направи нешто ново и оригинално: Џенифер Лопез на Супер Бол во секси и акробатско издание!

Настапот на Џенифер Лопез и Шакира на Супер бол беше очекуван со нетрпение.И’, тие воопшто не разочарале туку воодушевиле… Нема да должиме и да опишуваме што тоа правела Џеј Ло туку ќе ве оставиме да уживате во снимките…   View this post on Instagram Thank you to my incredible team …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ема и го украла шоуто на мајка и: Наследничката на Џенифер Лопез воодушевила!

Дека Џенифер Лопез ќе направи вистинско шоу во полувремето на Супер Бол, им било јасно на сите. Но, она што никој не го очекувал е дека денес многу повеќе ќе се зборува за нејзината 11. годишна ќерка Ема Марибел Муниз. Девојчето се појавило на сцената на Супер Бол и ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најдобри реклами кои ќе бидат емитувани на „Супер Бол“

Во ноќта помеѓу недела и понеделник, спортските фанови ширум светот го очекуваат преносот од 54. по ред Супер Боу (Super Bowl LIV). Бидејќи е една од најгледаните телевизиски програми, многумина подготвија нови реклами и трејлери. Покрај тоа што ќе го гледаме дуелот на Канзас Сити Чифтс и Сан Франциско Фортинерс, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Му го спасиле кучето а неговата благодарност вредна 6. милиони долари ги вооодушевила

Кога ветеринарите го спасиле неговиот седумгодишен златен ретривер, Скаут, кој бил болен од рк, Дејвид Мек Нил одлучил да им заблагодари со реклам вредна 6. милиони долари која ќе се емитува на Супер Бол. View this post on Instagram THE $6M DOG: David MacNeil's 7-year-old golden retriever, Scout, collapsed in …

Повеќе »

(ФОТО) За Џенифер Лопез годините се само број: Погледнете ги тие „плочки“ на стомакот!

Иако од настапот ја дели повеќе од еден месец, пејачката не сака нешто да тргне по лошо па веќе започнала со пробите. Така камерите „ја уловиле“ во издание на кое би можеле да и позавидат и многу помлади колешки… Иако ова лето наполно половина век, за Џенифер Лопез (50) годините …

Повеќе »