Tag Archives: супермаркет

(ВИДЕО) МАЈКА ВО МАРКЕТ ЗЕМАЛА ПОГРЕШНО ДЕТЕ, А ПОТОА НАСТАНАЛ ХАОС: 18милиони луѓе го виделе ова видео и НЕ ВЕРУВААТ што гледаат!

Сите мајки знаат дека родителството понекогаш е навистина тешко. Од мајките се очекува да прават, да кажат и да запомнат толку многу што понекогаш е премногу за нив. Сетете се на последниот пат кога сте отишле во супермаркет, колку задачи требало да направите а колку малку време сте имале. Сега …

Повеќе »

КАКО СЕКОЈ ОБИЧЕН ЧОВЕК – Грците го „уловиле“ Борис Џонсон, а се изненадиле од реакцијата: Се’ е снимено на ВИДЕО!

Британскиот премиер Борис Џонсон моментално е на одмор во Грција, каде мештаните го снимиле како купува намирници во близина на Атина. Џонсон бил во супермаркет со сопругата Кери Симондс, а ги следеле и двајца од обезбедувањето. Политичарот со насмевка го поздравило лицето кое го снимало, а јасно било дека навистина …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОРАДИ ОБЛЕКАТА ЈА НАПАДНАЛЕ ВО ПРОДАВНИЦА: И рекле дека не се почитува себеси и дека за малку ќе дошла ГОЛА, а еве како изгледала!

Џаја на Твитер се пожалила на непријатностите што ги доживеала во супермаркет во Лондон, кога вработен и рекол дека нејзината облека не е во согласност со кодексот на облекување во нивната компанија. Имено, таа отишла во продавница во тренерки, маичка која откривала малку од стомачето и откопчан дуксер кој го …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТОА МОЖЕ САМО ВО АВСТРАЛИЈА: Жена купувала зачини во продавница кога пред неа се појавила ЗМИЈА – скоро се онесвестила!

Приближно три метри долг питон одеднаш излетал од полицата во трговскиот центар Вулвортс во северозападното предградие на Сиднеј. Очигледно, змијата некое време била удобно сместена меѓу зачините, но кога се изморила од одморот, излетала пред клиентите за да види што се нуди, дали можеби има нешто зи а неа во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тргнал во продавницата по леб и млеко, а таму го пречекала Ангела Меркел!

Германската канцеларка самошто го ставала паричникот во торбата… Жител на Берлин одел до блискиот хипермаркет за основни намирници, кога видел неколку црни автомобили пред зградата. Очигледно запознаен со протоколот, тој знаел дека веројатно таму е или германска канцеларка Ангела Меркел или некој од слично значење за земјата. @jsix_officialAngela Merkel live …

Повеќе »

(ФОТО) И’ ИЗМАМИЛО НАСМЕВКА НА ЛИЦЕТО – ОТИШЛА НЕРАСПОЛОЖЕНА ВО СУПЕРМАРКЕТ: Додека пазарела налетала на ЕМОТИВНА ПОРАКА која СЕ’ и променила!

Одењето во супермаркет не мора секогаш да биде здодевно, а во тоа неодамна се уверила и Ребека од Мелбурн, кога минуваше покрај полиците со млечни производи. Наишла на трогателна порака која некој ја залепил на пакетче со сирење за тост. На девојката и се допаднала пораката, но подоцна успеала и …

Повеќе »

(ФОТО) Постара дама влегла во супермаркет и со својата маска ги насмеала другите клиенти

Во ред, нејзиниот потег има смисла затоа што веројатно немала соодветна заштитна маска, но оваа постара дама не можеше да помине незабележана кога се појави во супермаркетот во… ОВА. 🙂 Нејзината маска многу други клиенти ги натерала да се смеат и не е изненадување што таа на крајот стана хит …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ХУМАНОСТА ПОСТОИ – Глумец ги изненадил пензионерите и им ги платил сметките во супермаркет!

Актерот Тејлор Пери решил да ги изненади сите пензионери во еден супер маркет. Тој ги платил нивните сметки за намирници и со тоа ги ослободи од трошоци а воодушевените луѓе останале во целосен шок. „Дојдов рано во маркетот, побрзав да земам сè што ми требаше. Бев пресреќна што видов дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) СТРАШНО – ЕВЕ ШТО СЕ СЛУЧУВА КОГА ВО ПРОДАВНИЦА ЌЕ СЕ ЗАКАШЛА ЗАРАЗЕН СО КОРОНА ВИРУС: Научниците се шокирани со откритието!

Познато е дека вирусот корона се шири со капки, односно ако заразеното лице кашла или кива. Но, застрашувачката 3Д анимација направена од финските научници покажува колку далеку вирусот COVID -19 го „дофрлува“ облакот во супермаркет. Научниците од универзитетот Алто направиле шокантно видео на кое се гледаат смртоносни капки коронавирус кои …

Повеќе »