Tag Archives: супа

Трикови за борба против гладот ​​- што да јадете и брзо да ослабете!

Ако планирате диета, или сакате да го намалите внесот на храна, еве неколку намирници кои ќе ви помогнат да го регулирате апетитот. Јаболко пред јадење Идеално е да се јаде јаболко половина час пред оброк, бидејќи поттикнува чувство на ситост. Со оглед на тоа што се полни со вода и …

Повеќе »

Оваа супа е најдобра за рамен стомак, вели диететичар

Студените есенски и зимски денови со помала сончева светлина може да ни го нарушат расположението, па дури и да доведат до зголемување на килограмите. Истражувањата покажуваат дека луѓето во зимските месеци се здебелуваат во просек од половина до еден килограм. Постојат неколку причини за тоа – со помалку витамин Д, …

Повеќе »

(Рецепт) Еднаш месечно сварете ја оваа супа и јадете ја цел ден: Ги чисти отровите од секој орган, симнува мрсни наслаги, решава проблем со варењето!

Состојките малку можете и да ги измените, во склад со вашиот вкус и можности… На секој од нас од време на време му треба детокс, но не ги дава посакувани резултати. Сепак, постојат оние кои се издвоиле како одлични, а еден од најдобрите начини за детоксикација е дефинитивно детоксичната супа. …

Повеќе »

(ВИДЕО) БАБА (90) СЕ ИЗЛЕКУВАЛА ОД КОРОНА И СТАНАЛА СИМБОЛ НА НАДЕЖ: Секој ден велела ЌЕ ПОБЕДАМ и барала супа од овој зеленчук!

Деведесетгодишната Женева Вуд од Сиетл го победи корона вирусот, станувајќи симбол на надеж за илјадници заразени, особено стари лица и милиони од оние кои се плашат. Женева Вуд беше заразен со корона вирусот кон средината на февруари, како и многу жители на центарот на старите луѓе – од нив 132. …

Повеќе »

(ФОТО) Шокантна диета на Ангелина Џоли: Јаде супи, семки и бомбони

Иако глумицата Ангелина Џоли јаде малечки количества храна, нејзините соработници велат дека често и’ заборава да јаде. Освен што внимава на исхраната, Ангелина редовно вежба… Ангелина Џоли (43) последните години постојано ги загрижува обожавателите со губењето килограми. Глумицата висока 169. сантиметри некогаш варирала помеѓу 54 – 56 килограми, а во …

Повеќе »