Tag Archives: стрижење

(ВИДЕО) На фризерката и покажала како сака да се потстрижи, а резултатот е трагикомичен

Лора Кларк на ТикТок го споделила своето непријатно искуство со фризерката. На видеото, кое има скоро 3. милиони прегледи, таа покажала каква фризура сака а каква добила. Имено, Лора Кларк во фризерскиот салон покажала фотографија каква фризура сака. Патец на средина, шишки на страна и плус слика што го илустрира …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бездомник добил бесплатно стрижење – луѓето велат дека сега изгледа како супермодел!

Бездомник кој просел пари за да се потстрижи и да побара работа, останал непрепознатлив откако бербер бесплатно му ја истрижал косата. Корисникот на TikToka, Џеј Про изјавил дека бездомникот од него побарал пари за да може да се потстрижи и да најде работа. „Ги изгубил децата и само сака да …

Повеќе »

ОБЛОГ СИ Е ОБЛОГ: Голман после обложувањето го стрижел претседателот на клубот – НА НУЛА!

По триумфот (1:0) над холандски Феенорд, тој го исполнил ветувањето… Претседателот на австрискиот фудбалски клуб Волфсбергер, Дитмар Риглер ветил дека ќе се стриже до гола глава доколку неговиот клуб избори пласман во нокаут фазата од Европската лига. Затоа, по триумфот (1:0) над холандски Феенорд, го исполнил ветувањето. „Фризер“ бил голман …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВРЕМЕ ЗА ПРОМЕНИ: Јелена му направила нова фризура на Новак!

Како и многумина во карантин така и брачната двојка Ѓоковиќ решила дека е време најдобриот тенисиер на светот да добие нова фризура... Со оглед на карантинот, а Новак и Јелена со децата се во Шпанија, било одлучено, обврската за новата фризура да ја земе госпоѓа Ѓоковиќ… „Дојде време од пештерскиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) И дозволил на сопругата да го истриже: Резултатот е урнебесен!

Луѓето наоѓаат различни начини да се забавуваат во домашната изолација. Некои пишуваат, некои играат, а некои експериментираат со фризерските „зафати“. Затоа Jош Брингдал, 32-годишен возач на камиони од Мичиген, решил да и дозволи на сопругата да го истриже. Ова „коцкање“ не се исплатело, со оглед дека тој завршил со фризурата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојката „му ја средува“ главата а тој испратил моќна порака и ги замолил луѓето да останат дома!

На португалскиот ас не му е здодевно без фудбал „Останете дома во стил“, порачал Кристиано Роналдо. Легендарниот португалски фудбалер објави порака на Фејсбук со видео на кое е прикажана неговата девојка, Георгина Родригез (Родригез), која ја презела улогата на фризер и ја стрижела ѕвездата на италијански Јувентус. Португалскиот ас, исто …

Повеќе »