Tag Archives: стефанија

(ВИДЕО+ФОТО) Украинските претставници се огласиле пред вечерашниот настап на Евровизија, народот ги поддржува: „До победа“

ВЕЧЕРВА е првата полуфинална вечер на Евровизија во Торино, а украинските претставници, „Калуша оркестра“, настапуваат шести пат по ред со песната „Стефанија“. „Денес е првото полуфинале. Ќе дадеме се од себе“, напишале членовите на групата на Инстаграм пред нивниот настап на Евровизија. View this post on Instagram A post shared …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Евровизија ги објави новите претставници на Украина, луѓето пишуваат: „Се молиме за вас“

ОТКАКО пејачката Алина Паш реши да се повлече од овогодинешниот избор за песна на Евровизија, украинската телевизија UA: PBC избра нова песна што ќе ја претставува земјата во Торино. Станува збор за песна по име „Стефанија“, изведена од оркестарот „Калуш“. Оркестарот „Калуш“ беше втор на украинскиот избор за претставник на …

Повеќе »