Tag Archives: стар тренер

(ВИДЕО+ФОТО) ОФИЦИЈАЛНО: Анчелоти повторно во Реал

Италијанецот Карло Анчелоти официјално се врати на клупата на Реал Мадрид, потврди клубот од стадионот „Сантијаго Бернабеу“ во вторникот. 👋 #WelcomeBackAncelotti👉 @MrAncelotti pic.twitter.com/BcqI63qkqY — Real Madrid C.F. (@realmadrid) June 1, 2021 Во текот на денот, трофејниот тренер се согласи да ја прекине соработката со Евертон, на чија клупа седи од …

Повеќе »