Tag Archives: стапала

(ФОТО) Фотографиите на стапалата на балерините се болни и за гледање

Додека грациозно се движат споени со музиката, никогаш не би помислиле на болката што балетините мораат да ја поднесуваат. Повеќето девојки кои сонуваат да станат балерини се откажуваат по само неколку обиди да изведат пируета на прстите. Оние кои продолжуваат во таа насока мора да бидат подготвени на брутални тренинзи, …

Повеќе »

Ефтини и ефикасни: Третмани со сода бикарбона за здрава кожа

Секој има сода бикарбона дома, и тоа е една од најкорисните и најевтините состојки што можете да ги користите за нега на кожата. Миење на лице Еден начин да се користи сода бикарбона за нега на кожата е да се користи за миење на лицето. Комбинирајте две лажички сода бикарбона …

Повеќе »

(Рецепт) ДОМАШНА МАСКА ЗА СТАПАЛА: Се подготвува со три состојки кои ги имате дома, а резултатот е веднаш видлив!

Ако сакате стапалата да ви изгледаат убаво потребно е да ги негувате, особено во текот на летото кога се најчесто откриени. Маската за нега на стапалата ќе ви донесе најдобри резултати, а можете да ја направите дома. Маската од краставици нема да ви одземе многу време, а сигурно ќе бидете …

Повеќе »

(Рецепт) Славен јапонски метод: Потопете ги стапалата во оваа купка и исчистете го телото од сите отрови!

Повеќето нерви во телото се наоѓаат во нозете. Поради тоа чистењето на телото е многу поефикасно да се изведе со помош на нозете… Во нашето тело постојат бактерии и токсини кои би требало да ги отстраните на време. Инаку, ќе предизвикаат разни здравствени проблеми и сериозни болести. Постојат многу методи …

Повеќе »