Tag Archives: станари

(ФОТО) СЕКАДЕ Е ИСТО – Порака на соседите во Сплит станала хит на Фејсбук:„Поздрав неандерталци…“

ФОТОГРАФИЈАТА СО ПОРАКА на соседите од една зграда во Сплит предизвикала различни реакции после што станала хит на популарната страница „Dnevna doza prosječnog Dalmatinca“. „Поздрав неандерталци! Ако не знаете за култура на живеење во зграда вратете се во пештерата и еволуирајте и таму чукајте по цел ден по ѕидовите“, пишува …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СУРОВ СВЕТ – ВО СТАН НА ПОШТАР ПРОНАЈДЕНО МОМЧЕ КОЕ ИСЧЕЗНАЛО ПРЕД 12. ГОДИНИ: Не знаел да чита ниту да пишува а шокот следел кога открил кој живеел со нив!

Русинот Едуард Викторович Никитин (42), кој го киднапирал момчето и го држел во заточеништво 10. години, добил 20. години робијаво строго заштитен затвор. Несреќниот 19-годишник е откриен случајно. Службеникот забележал двајца мажи со многу запуштен изглед, па решил да ги легитимира. Момчето Андреј немало документите, но го кажал презимето. Кога …

Повеќе »

(ФОТО) Македонска работа: Суптилно предупредување – „Машка клетва фаќа!“

Што ли само нема да видиме во животот… Познато е дека станарите во зградите чест имаат проблеми со „несаканите гости“ кои го скрнават нивото место на живеење… Фејсбук страната „А позитив“ поставиле едно многу, многу интересно соопштение… Но, ова што некој господин го ставил на влезната врата во влезот каде …

Повеќе »