Tag Archives: средство

(ВИДЕО) Детергент за миење садови и ОВИЕ состојки што ги имате во кујната ќе ја ИСЧИСТАТ КАДАТА подобро од индустриски средства

Кадата ќе блесне со помош на овие намирници. Наместо да купувате индустриски средства за чистење кади, ви предлагаме да ја исчистите кадата на малку поинаков начин. Предноста е што сите состојки што ќе ви бидат потребни ги имате во кујната и нема да морате да вдишувате гасови полни со штетни …

Повеќе »

(Рецепт) Правиме природно средство за чистење: Лимон и лимета за дезинфекција и убав мирис на просторијата!

Лимон, лимета и оцет – состојки на најприродното средство за чистење што може да се користи каде било во домот, од бањата, кујната до прозореците. Веднаш штом ќе ја почувствувате свежината на цитрусите, ќе добиете дополнителна желба за чистење, што честопати ни недостасува. Состојки за спреј за чистење: 1 шише …

Повеќе »

(ВИДЕО+Рецепт) Покажала како да се направи спреј за облека после кој не е потребно пеглање!

Корисничката на социјалните мрежи Мила Шантел открила како да направите средство со кое можете да заборавите на пеглање облека. Таа направила спреј користејќи две чаши вода, лажица бел оцет и лажица регенератор за коса. Таа рекла дека го испробала спрејот врз светла и темна памучна облека и се покажало одлично …

Повеќе »

(Рецепт) Можете и сами, од само три состојки, да направите средство за отстранување на мувла!

Измешајте ги сите состојки во шишето со распрснувач и добро протресете за да ги споите течностите. Попрскајте обилно со областите погодени од мувла и оставете да делува 24 часа Состојки: 1/2 л вода 2 лажички етерично масло од чајно дрво 60 гр сода бикарбона Подготовка: Измешајте ја водата и етеричното …

Повеќе »

(ВИДЕО) Австралиска будалетинка – Гол провалил во автопералница и се туширал…Но, ќе го памти ова освежување – по лошо!

„Тоа е производ кој има многу висока pH вредност и раствора нечистотија и измет од птици. Кога ќе се појави на вашата кожа, гори како пекол, како да сте намачкани со чили. Тоа момче можеби сега е во болница“, вели сопственикот на автопералницата. „Дојдов на работа и видов воден пиштол …

Повеќе »