Tag Archives: средено

(ВИДЕО+ФОТО) СТАРА КАМП ПРИКОЛКА ПРЕТВОРИЛЕ ВО КУЌА ОД СОНИШТАТА: Со добра организација се е можно!

Сега сите им завидуваат на ваквиот дом… Хилда и Мајкл успеаја да спакуваат се што им треба за живот во 20. квадратни метри. Тие се јасен доказ дека со малку фантазија и добра организација, сè е можно. Од стара камп куќичка направиле куќа од соништата во која сега живеат. Има …

Повеќе »

(ВИДЕО) Трик со скриени фиоки заштедува простор! Кажете му збогум на хаосот со кујнскиот прибор!

Како да се ослободите од нередот во фиоката за прибор за јадење? Дизајнерот на ентериери, од каналот „мајсторскооко“, на својот Инстаграм профил сподели совршен трик за организирање фиоки во кои чуваме лажици, вилушки и ножеви. Организирајте го кујнскиот простор со помош на скриена фиока што лесно можете да ја направите. …

Повеќе »