Tag Archives: средби

(ВИДЕО) Никој нема да го промени својот став за Украина затоа што Зеленски се сретнал таму со некој актер

УКРАИНСКИОТ претседател Володимир Зеленски се пресели од славна личност на позицијата претседател со цел војната да го претвори во еден вид славна личност која исто така води дел од борбата на социјалните мрежи. Затоа не е чудно што за да го сврти вниманието кон проблемите во својата земја, активно користи …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) МЕГАН МАРКЛ ПРЕД КАМЕРИТЕ НАПРАВИЛА НЕШТО ШОКАНТНО: Успеала да ја именува и кралицата Елизабета, а вака поминала средбата со Чарлс!

Меган Маркл и принцот Хари по две години се вратија во Европа, а причината е отворањето на „Invictus Games“ во Хаг, а тоа се игри наменети за ранети војници и ветерани, чиј основач е Хари. View this post on Instagram A post shared by Prince Harry (Info) (@harry.dukeofsussex) Војводата и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ВО ПОТРАГА ПО МИР – Новак Ѓоковиќ во Острог

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, е во Црна Гора каде меѓу другото денеска го посетил и манастирот Острог. Ѓоковиќ во понеделникот слета во Белград, откако челниците на Австралија решија да го депортираат. Најдобриот тенисер на светот кратко престојуваше во српската престолнина каде присуствуваше на Богојавленската литургија, а потоа се упати …

Повеќе »

Ова се знаците кои укажуваат дека сексот е единственото нешто што го интересира

Дали некогаш сте помислиле дека некој е „вистинскиот“, а да испадне дека само ве искористил за да ја натера бившата да биде љубоморна? Од друга страна, можеби сте мислеле дека навистина му се допаѓате, но ве гледал само како сексуален објект. Неблагодарно е да се влезе во играта наречена „заведување, …

Повеќе »

ЉУБОВТА ЧУКА НА ВРАТАТА – ДЕКЕМВРИ ИМ ГО ИСПРАЌА „ВИСТИНСКИОТ“ НА ОВИЕ ДАМИ: Еве кои хороскопски знаци ќе ја најдат љубовта на својот живот до крајот на годината!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Дамите родени во овие знаци на Зодијакот во декември ќе го пронајдат мажот на својот живот! Некои ќе мора да се справат со љубомората, додека други ќе мора да …

Повеќе »

НАУЧНА СТУДИЈА: Седењето пред компјутер е сигурен пат во ДЕПРЕСИЈА

Долго седење пред компјутер лесно може да биде вовед во депресија. Луѓето се сами и осамени пред компјутерот, времето го поминуваат во затворен простор, дишењето им се забавува, а очите им се окупирани со разни содржини – тврдат научници од Факултетот за наука и технологија во Мисури. Врз основа на …

Повеќе »

ОЖИВЕЈТЕ ЈА СТРАСТА – Здодевно ви е во бракот? Овие 10. секси и романтични средби со партнерот се’ ќе поправат!

Вратете ја романсата во брачен живот со 10. симпатични и секси идеи за љубовен состанок со сопружникот. Неопходно е да се задржи романтиката во секој брак. Не е секогаш лесно, бидејќи обврските ви пречат. За среќа, постојат многу идеи за романтичен состанок што можете да ги испланирате заедно, што може …

Повеќе »

ТОЛКУВАЊЕ НА СОНИШТА – Починатите никогаш не доаѓаат во нашите соништа без причина: Еве на што се обидуваат да не предупредат!

Постојат 5. причини зошто мртвите се појавуваат во соништата на своите најблиски Таквите соништа имаат значително влијание врз ужалените. Многумина признале дека токму соништата на средба со починатиот им помогнале успешно да го поминат процесот на жалост и да продолжат со животот. Иако веќе не се со нас, најблиските кои …

Повеќе »

Пет заповеди за живот после короната

Короната ни покажа дека многу можности и навики ги сфаќавме здраво за готово и нè научи дека здравјето е сè уште многу важно. Со себе донесе разни тешкотии и непријатни моменти, осаменост, отуѓување, но и зголемена свесност за важни теми. Иако сè уште не е поразена, животот барем делумно се …

Повеќе »