Tag Archives: србин

(ФОТО) ИСПОВЕД НА СРБИН КОЈ ПРВ ЗАБОЛЕЛ ОД КОРОНА: „Тоа не е болест, тоа е торнадо!“

Шок: Мичо Деспотовиќ (64), кому му била потврдена корона по доаѓањето од прославата во Коњиц, вели дека после седум дена пекол и халуцинации, температурата одеднаш запрела, како некој да го исклучил копчето… „Поминав низ пеколот! Тоа не е болест, тоа е торнадо што минува низ вашето тело! Само се сеќавам …

Повеќе »

НАЈСТАРИОТ СРБИН (81) КОЈ ЈА ПОБЕДИЛ КОРОНА ОТКРИВА: „Не бев на респиратор, но ОВАА ТЕРАПИЈА МЕ ИЗЛЕКУВА!“

Душан Петровиќ (81) од Ваљево пред два дена го напуштил КБЦ „Драгиша Мисовиќ“, од каде дома се вратил жив и здрав Дедото кој веќе загазил во деветтата деценија од животот, Душан Петровиќ (81) од Ваљево е најстариот граѓанин на Србија што се излекувал од коронавирус! Пред два дена, Петровиќ и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Голем верник во Швајцарија: Со „Ферари“ по Бадник!

Бадник и Божик се слават ширум светот, се палат бадници и се одбележува денот пред најрадосниот христијански празник. Го прославил и овој Србин кој живее во Швајцарија. И’, тоа не би било ништо чудно по своето дрво да не отишол со црвено „Ферари“. Бадникот го врзал за задниот дел од …

Повеќе »