Tag Archives: спречува рак

(Рецепт) ПОЛОВИНА ЛИМОН И СОДА БИКАРБОНА – Одлична мешавина која може да ви го промени животот!

Научните истражувања откриле дека неколку капки сок од лимон измешани со сода бикарбона можат да ви го спасат животот. Сода бикарбона се користи за нега на телото и надворешно и внатрешно. А ако додадете витамин Ц, кој се наоѓа во сокот од лимон, добивате моќна комбинација која го штити целото …

Повеќе »

Го контролира нивото на шеќер во крвта, лекува анемија и го намалува ризикот од рак: Дали го користите ОВОЈ моќен ЛЕК од природата?

Постојат бели, црни и сини верзии на ова овошје. Едноставно кажано, црницата или дудинката е овошје кое доаѓа од дрвото наречено Морус Алба. Обично мислиме дека црницата е црвена, но има и бела, црна и сина верзија. Лисјата, кои се омилена храна на свилениот црв, паѓаат во зима и растат …

Повеќе »

Спречува рак, топи килограми и ГИ ПОДОБРУВА ИНТИМНИТЕ ОДНОСИ: Дали има уште причини веднаш да не земете СОК ОД КАЛИНКА?

Пиењето сок од калинка дневно го намалува ризикот од срцеви проблеми, мозочен удар, дебелина… Калинката е неверојатно растение, а нејзиниот плод е богат со витамини. Плодот од калинка содржи витамин Ц, па 100 грама од ова овошје содржи дури 15 проценти од дневните потреби за овој витамин кај возрасните. Таа …

Повеќе »

(Рецепт) Квас од цвекло: Стар руски рецепт против сите болести-спречува развој на малиген тумор, го обновува телото и’ после тешка терапија!

Руската традиционална медицина квасот од цвекло го смета за најдобар медицински лек за хипертензија, бидејќи на подолго време го нормализира притисокот, корисен е кај атеросклерозата… Квасот од цвекло е многу корисен, содржи компоненти кои ја активираат работата на црниот дроб, бубрезите и цревата. Резултатите после медицински истражувања покажуваат дека конзумирањето …

Повеќе »