Tag Archives: спортинг академија

(ФОТО) Роналдо за еден фудбалер рекол дека е подобар: Дрога, затвор, Африка и тажен крај

Кристијано Роналдо е познат како фудбалер кој е повеќе од свесен за своите квалитети и ретко кажува дека некој е подобар од него, но тоа е случај со поранешниот португалски талент Фабио Паим. На самиот почеток на кариерата на Роналдо имало и други фудбалери кои го привлекле вниманието на големите …

Повеќе »