Tag Archives: список

ШТЕДЕТЕ НА ХРАНА – КАКО ДА ШТЕДЕТЕ ДОДЕКА ЦЕНИТЕ РАСТАТ: Еве како да потрошите што е можно помалку пари при купување! Овие трикови ДЕФИНИТИВНО ФУНКЦИОНИРААТ!

Луѓето генерално не сакаат да штедат на храна, туку се откажуваат од некои други работи. Сепак, постои начин да избегнете да бидете премногу расипнички кога купувате намирници. Ви донесуваме неколку совети кои ќе ви помогнат да заштедите неколку денари… – За почеток, важно е да знаете дека никогаш не треба …

Повеќе »

Трикови како да заштедите при купување храна

Многу е важно правилно да ги распределиме парите, особено во овие моменти кога цените скокаат, а штедењето изгледа невозможно. Се’ повеќе се прашуваме како да заштедиме при секојдневното купување. Еве неколку совети и трикови кои ќе ви помогнат да го задржите вашиот фрижидер полн, а паричникот да не биде празен. …

Повеќе »

Погледнете во кои се градови од утре започнува теренската вакцинација за корона вирус

Од утре започнува теренската вакцинација а од Министерството за здравство информираат во кои се градови ќе биде можно граѓаните да се вакцинираат. Со цел да можете да се подготвите доколку сакате да примите вакцина за корона вирус ви го доставуваме списокот од МЗ… Теренската вакцинација започнува утре во овие населени …

Повеќе »

(ФОТО) НОВИ МЕРКИ – Шпанија најавила дека ќе прави список на оние кои ќе одбијат вакцина против корона

ШПАНИЈА ќе направи регистар на луѓе кои одбиваат да се вакцинираат против коронавирус и ќе го сподели со другите земји на ЕУ, објави министерот за здравство Салвадор Ила, додавајќи дека списокот нема да биде објавен јавно. Министерот за здравство во Шпанија рече дека пандемијата ќе ја победиме со тоа што …

Повеќе »

(СПИСОК) Вака ќе ги „зачините“ работите во креветот: Пробајте го новиот предизвик кој трае 28. дена

Еден пар одлучил малку да ги „зачини“ работите во спалната соба и да го испроба така наречениот 28. дневен предизвик „под чаршави“. Овој пар на „Редит“ открил што се’ ќе прават, а листата станала апсолутен хит кога ја објавил „Daily Star”. Имено, тие објасниле дека во врска се осум години …

Повеќе »