Tag Archives: спенсер

(ВИДЕО) Дали Кристен Стјуарт е добра Лејди Ди? Објавен трејлер за филмот „Спенсер“

Објавен е трејлер за долгоочекуваниот филм за животот на принцезата Дијана, „Спенсер“, во кој глуми Кристен Стјуарт. Премиерата на филмот е на 3. септември на Венецискиот филмски фестивал. Филмот говори за викенд што Дијана го поминала во Сандрингам за време на Божиќните празници во 1991. година. Потоа, таа донела одлука …

Повеќе »

(ФОТО) ВАКА КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО ЌЕ ГО ОДБЕЛЕЖИ 60. РОДЕНДЕН НА ЛЕЈДИ ДИ: Статуата на принцезата Дајана пристигнала во Кенсингтонската палата!

Обединетото Кралство овие денови се подготвува за голема прослава – 60-от роденден на принцезата од Велс. Иако Дијана ја нема скоро 24. години, нејзиниот дух се чувствува во секоја пора на британското општество. Статуа на Лејди Ди во природна големина ќе биде поставена во градината на палатата Кенсингтон на 1. …

Повеќе »

(ФОТО) Новиот филм за лејди Ди нема да му се допадне на кралското семејство!

Претстојниот филм „Спенсер“ за животот на покојната британска принцеза Дајана, за кој многу се зборува во последно време, нема да им се допадне на членовите на кралското семејство. Барем така тврди експертот за биографија Роберт Џобсон, кој многу добро ја познавал принцезата Дијана и затоа сега вели дека незадоволството на …

Повеќе »

(ФОТО) Наскоро филм за ПРИНЦЕЗАТА ДАЈАНА: Никој не се надевал дека оваа глумица ќе ја игра ГЛАВНАТА УЛОГА!

Принцезата Дајана слезе во историјата како повеќекратна икона и веројатно најпланетарно саканата членка на британското кралско семејство, досега. Дајана никогаш не го напуштила просторот на популарната култура, а покрај низа документарни филмови и серии, неа ја глумеше Наоми Вотс во филмот од 2013. година што ги следеше последните две години …

Повеќе »

(ФОТО) Откриено кој ќе ја глуми принцезата Дијана во најновиот филм

Филмот наречен „Спенсер“ за популарната Лејди Ди ќе се снима следната година, а принцезата Дијана ќе ја глуми актерката Кристен Стјуарт. „Одлучивме да влеземе во приказната за идентитетот, за тоа како жената одеднаш ќе одлучи дека еден ден нема да стане кралица“, раскажал Ларен за порталот „Deadline“.Сценариотого потпишува Стивен најт …

Повеќе »