Tag Archives: спасено

(ВИДЕО) ДРАМА ВО САРАЕВО – Татко од покривот на зградата во пламен фрлил дете – полицајците го спасиле во ќебе!

Семејството живеело во таванот на зградата, а кога избувнал пожарот биле заробени во станот… Вистинската драма се случила утрово околу 3 часот во сараевската населба Мејтаиќ, кога полицијата, со помош на граѓаните, спасила четиричлено семејство, меѓу кои и двегодишно момче, од пожарот што го зафатил станот во трокатната зграда. Патрола …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНА ПРИСЕБНА – ДЕВОЈЧЕ СПАСИЛО БЕБЕ КОЕ СЕ ДАВЕЛО: Го видела потонатото бебе додека мајката и’ не знаела што се случува!

Снимката од базенот на хотел во Мичиген, најлесно може да се каже дека е ужасна, без оглед на тоа што сè завршило добро.Две годишно дете се нашло во базенот меѓу десетина лица, но ниту едно од нив не забележало кога тоа почнало да се дави и се обидува да се …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕСЕКОЈДНЕВНА ПРИКАЗНА: Мечето не се одделува од човекот кој го спасил од пожар!

И’ животните имаат чувства и посебно се врзуваат за луѓето кои ги сакаат…и кон кои се врзуваат… Токму тоа се случува со ова преслатко мече кое било спасено од австралиските пожари од човекот чија нога ја прегрнува,и од кого никако не сака да се одвои… Прекрасно, погледнете… This bear, rescued …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ГРОЗОМОРНО – Полиција спасила новороденче кое семејството ГО ЗАКОПАЛО ЖИВО!

Инцидентот во полиција го пријавил возач кој видел две лица како држат нешто во рацете и копале дупка. Светските медиуми објавиле потреецна снимка од Индија, што го отсликува моментот кога полицијата спасила новородено девојче, кое се обиделе да ја погребаат, жива, членовите од нејзиното семејств. На снимките од мобилните телефони …

Повеќе »

(ВИДЕО) Љубопитно дете паднало во шахта – таткото веднаш- скокнал по него!

  Минатата недела љубопитно дете во Кина доживеало вистински шок кога зачекорил на искршен капак од шахта и паднал внатре. На снимката од надзорната камера се гледаат 3.годишникот и неговите родители кои одат по улица кога детето запира и ѕирка во шахтата. Потоа зачекорува  паѓа внатре, а неговите родители, кои …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЖЕНА ЗАВИТКАЛА БЕБЕ ВО НАЈЛОН И ГО ФРЛИЛА ВО ОДВОД: Се случило чудо кога наишле кучиња скитници…

Бебето било тешко нешто повеќе од еден килограм и во многу лоша состојба… Кучиња скитници спасиле бебе откако една Индијка одлучила да се ослободи од своето дете фрлајќи го во одвод, во индиската држава Харјана. На снимката на сигурносните камери било забележано како Индијка во градот Каитал,своето бебе го става …

Повеќе »

(Вознемирувачко видео) Ветеринарка спасила бебе во последен момент: Мајката почнала да се пораѓа среде улица, детето било виолетово, а потоа се појавила оваа храбра девојка!

Една работничка од Мјанмар добила трудови среде улица во Бангкок. Во ветеринарна клиника недалеку оттаму, Тајланѓанката Вари Лумрунгсуко (34) се грижела за едно куче кога во ординацијата и влетало едно лице и и’ кажало дека една жена се породува среде улица, но дека бебето не плаче. Иако пред тоа не …

Повеќе »

(ВИДЕО) Монструми-Фрлиле дете во канализација: Драматични снимки од спасувањето го обиколија светот!

Спасувачи во јужноафриканскиот град Дурбан успеале да спасат новороденче, после три часа акција, од канализација. Минувачи слушнале детски плач и ги контактирале надлежните служби. За да дојдат до новороденчето спасувачите ископале дупка околу одводниот канал. Болничарите веднаш го прегледале новороденчето и го превезле во болница. Лекарите велат дека бебето дожувеало …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Сите го памтат ова момче кое пред три години било оставено да умре:Ќе се воодушевите кога ќе видите како изгледа денес!

Пред три години родителите го оставиле африканското момче да умре бидејќи мислеле дека е вештер, а потоа го пронашла хуманитарна работничка од Данска, Анја Рингрен Ловен, и му го спасила животот. На малечкиот Нигериец му го дале името Хоуп (Надеж). Данката Анја, волонтерка која живее и работи во Африка пронашла …

Повеќе »