Tag Archives: со шминка

(ФОТО) ВАКА ИЗГЛЕДА ЕДНА ОД НАЈУБАВИТЕ ЖЕНИ НА СВЕТОТ ВО 7 НАУТРО БЕЗ ШМИНКА: Велат дека е КОПИЈА НА ФИЛМСКА ДИВА, а со ова го изненади светот

Романката Мадалина Генеа ја нарекуваат модерната Софија Лорен, а еднаш покажала како изгледа потполно без шминка. Кога зборуваме за посебни убавици кои се паметат, многумина ќе помислат на златното доба на Холивуд и на жените од тоа време. Совршеното име кое ги опишува стандардите, а на која и нема рамен, …

Повеќе »

(ФОТО) Покажале како изгледаат со шминка но и без неа: „Ова не е истата жена!“

Многумина велат дека шминката е чудо, а тоа буквално можеме да го видиме во овие примери. Под хаштагот #beforeandafternmakeup, се’ повеќе жени на мрежата Tiktok покажуваат како изгледаат без шминка и како откако ќе ги нанесат сите слоеви. Ова се многу импресивни трансформации – од секојдневниот, обичен изглед до оној …

Повеќе »