Tag Archives: социјални медиуми

(ВИДЕО+ФОТО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – Руска инфлуенсерка плаче поради исклучувањето на Инстаграм, наишла на големи критики

Руската Инстаграмка сметала дека е добра идеја да сними видео во кое таа плаче поради загубата на придружниците и заработката по инвазијата на Владимир Путин во Украина и забраната на западните социјални мрежи во Русија. Наместо сожалување што го очекувала, таа доживеала бран критики и напади. Москва покренала кривична постапка …

Повеќе »

Социјалните медиуми го избраа хуманитарецот Али Февзи за Маж на годината во оваа категорија

Али Февзи е Маж на годината според социјалните медиуми за 2020 година, при официјалниот избор на Мажи на годината кај нас. Според гласањето на официјалната Фејсбук страница на настанот, Али Февзи освои најмногу лајкови и со тоа заслужено ја понесе оваа награда. Наградата Маж на годината според социјалните медиуми им …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ненадејна смрт на 16. годишна интернет сензација: Потврдено дека станува збор за самоубиство!

Sвездата на социјалната мрежа „ТикТок“, Сија Какар, починала на 16-годишна возраст во нејзината куќа во Њу Делхи, според извештаите од Индија. Медиумите пишуваат дека тинејџерката се самоубила. View this post on Instagram Siyu katty🐥🌻🌟🌈♥️ A post shared by Siya Kakkar (@siya_kakkar) on May 15, 2020 at 12:06am PDT Какар имала …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Како Хари и Меган ќе заработуваат – „Првата милијарда нема да биде проблематична“:Тука се крие нивната „златна кокошка“

Кралицата Елизабета Втора од Велика Британија објави пред јавноста дека целосно ги поддржува принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл во нивната желба да продолжат да живеат со поголема независност и различна ориентација кон семејниот живот, но додаде дека се надева дека ќе ги задржат обврските што им припаѓале. Единствената …

Повеќе »

(ФОТО) Автомобилските гуми се црни, тоалет хартијата е бела – Знаете ли зошто?

Гумата што се користи при производство на автомобилски гуми е всушност со бела боја, но се додава саѓи за да го продолжи векот на траење бидејќи ова ја зголемува јачината и издржливоста на гумата Фактот дека нашето око гледа повеќе од седум милиони бои може да ни помогне полесно да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Најдобри постови од светските тенисери минатата недела: Селфи на Федерер, Марин Чилиќ за очекувањето бебе…

ATPTour.com погледнале во најдобрите постови на социјалните мрежи на популарните тенисери… Од Роџер Федерер до Марин Чилиќ, светските топ тенисери биле зафатени и’ вон теренот. Погледнете ги најновите постови на социјалните медиуми од минатата недела да видите што правеле вашите омилени тенисери… Роџер Федерер бил замолен да даде препорака за …

Повеќе »