Tag Archives: сосови

(ФОТО) Меган Маркл има 50. килограми а НАЈМНОГУ САКА да го јаде ОВА!

Ако сте се прашувале што јаде Меган Маркл кога изгледа толку добро, еве го нејзиното мени. Меган Маркл е висока 171. см и тежи само 50. кг. За идеална фигура, таа вежба јога и секогаш јаде исто. Меѓутоа, таа често се почастува со чаша вино и со омилениот помфрит. Како …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НОВО ОД „Makedonski bushcrafteri”: Најголемиот и највкусен сендвич во Македонија доаѓа од Кочани – приготвен во природа во импровизирани услови

Се појавија неодамна и пленуваат со нивните кулинарски умеење во дива природа…Имаат неколку специјалитети во природа а денес ви го претставуваме најголемиот сендвич во Македонија, долг повеќе од 30. сантиметри… „Ние сме група пријатели, вљубеници во природата и вкусната храна. Често одиме на хајкинг, па после напорно одење, застануваме да …

Повеќе »