Tag Archives: соработка

(ФОТО) Нов Citan: Еве што нуди знакот на Мерцедес за помалку од 20.000 евра

MЕРЦЕДЕС премиерно ја претстави новата генерација модели на Citan, која ќе понуди и електрична верзија. Соработката помеѓу Мерцедес и Рено продолжува, и ова е најновиот доказ. Имено, Citan е близнак на моделот на Renault Kangoo, и ќе остане запаметен како последниот комерцијален Мерцедес со класични мотори. Очекувано, моделот е визуелно …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете ја соработката на Меси и Нејмар на тренинг на ПСЖ

ЛИОНЕЛ МЕСИ вчера го одработи третиот тренинг со ПСG, а одредени детали од тренинзите беа објавени на официјалниот профил на клубот на Твитер. ⚽️ pic.twitter.com/OsjFYYItao — Paris Saint-Germain (@PSG_inside) August 17, 2021 На снимката се гледа како Маурисио Покетино им дава на своите играчи да играат на два големи гола, …

Повеќе »

Меган Маркл има нова работа – открила за што станува збор

Mеган Маркл со Нетфликс подготвува анимирана серија наречена „Бисер“. Станува збор за заедничка продукција на Archewell Productions на Хари и Меган и Нетфликс. Меган е продуцент, пишува Deadline. Серијата ги следи авантурите на 12-годишно девојче, кое наоѓа инспирација кај разни влијателни жени низ историјата. Заедно со Меган, во продукцијата се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Путин лично открил колку е ефикасна вакцината СПУТНИК В: Еве што точно рекол рускиот претседател!

Руските научници соработуваат со Астра Зенека „Русија не ликува и им посакува успех на странските конкуренти кои развиваат вакцини против вирусот корона“, изјавил рускиот претседател Владимир Путин. „Кога реков дека моите колеги имаат проблеми со други вакцини, ние не славиме на било кој начин, туку напротив, сакаме успех. Дури и …

Повеќе »

СЕКОЈА ЧЕСТ – ГЕНИЈАЛЕН ИЗУМ НА ЕДЕН ТАКО КОЈ ОДЛИЧНО ДЕЛУВА: Сликовито да им се објасни на децата како се шири коронавирусот!

Испробајте и вие! Преку играта, децата разбираат како се шири болеста и како можат да ја спречат со редовна и темелна хигиена… Во време кога и инаку владеат вирусите, треба да разговараме со децата од сите возрасти за состојбата во која денес се наоѓа целиот свет. Родителите на деца на …

Повеќе »

(ФОТО) ОМИЛЕНИОТ ГЛУМЕЦ СЕ ВЉУБИЛ: После БРОЈНИТЕ ЖИВОТНИ ПРОБЛЕМИ нашол НОВА ЉУБОВ!

Се чини дека еден од најомилените актери се заљубил. Познатата холивудска ѕвезда Кијана Ривс очигледно најде нова љубов. Иако животот беше суров кон Ривс, се чини дека среќата конечно го натера да се насмевна. По многу животни трагедии кои го погодија актерот, како што е смртта на неговата девојка Џенифер …

Повеќе »

(ФОТО) Меморандум за соработка помеѓу Македонската опера и балет и Државната опера – Стара Загора

На 4. декември, на денот на гостувањето на Македонската опера и балет со операта “Севилскиот бербер” ,во рамките на 49-то издание на Фестивалот на оперската и балетска уметност во Стара Загора, Република Бугарија, се одржа официјална средба на директорот на Македонската опера и балет, Васо Ристов со директорот на Старозагорската …

Повеќе »