Tag Archives: сопственик

(ВИДЕО) Куче на пресладок начин го моли сопственикот да го погали – невозможно е да му се одолее!

Видеото собрало повеќе од милион лајкови и мноштво коментари Куче по име Амора точно знае како да го добие она што го сака, и кој би можел да му каже „не“ на неговото мило лице? На виралното видео објавено на „ТикТок“ може да се види начинот на кој Амора го …

Повеќе »

(ВИДЕО) Маж на Флорида скокнал во езеро за да го спаси кучето од челуста на алигатор

Маж од Холидеј на Флорида немал многу време да размислува кога алигатор го повлекол неговото куче под вода, оваа недела. Мајк МекКој шетал со своето куче Џејк, осуммесечен Лабрадор, кога алигатор одеднаш скокнал од блискиот рибник и го вовлекол сиротото куче во вода, пренесува ABC News. „Сè се случи многу …

Повеќе »

(ВИДЕО) Палавото кутре извршило нужда во домот па со реакцијата кога „бил фатен“ го воодушевил интернет

Кучето Бинки станало вирална sвезда поради неговата непроценлива реакција. Имено, ова непослушно куче извршило голема нужда на средината на подот во собата. Кога сопственикот дознал што се случило, го соочил со проблемот. „Еј, кој го стори ова?“, извикал сопственикот, на што Бинки се „замрзнал“. Само што тргнал кон друга просторија, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Вдомил женка, германски овчар, од азил која никој не ја сакал – 4. месеци подоцна таа му го спасила животот!

ПЕНЗИОНЕР од Њу Џерси, 59-годишниот Брајан Мајерс, во октомври минатата година ја посвоил Сади, 6-годишна кучка германски овчар. Нејзиниот претходен сопственик ја оставил во азил поради преселба, а бидејќи порано била агресивна, никој не сакал да ја земе. Како резултат на тоа, таа сменила дури три азили. Но, во азилот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Платил повеќе од 400. долари да дознае зошто кучето му куца па открил дека само се преправа за да се солидаризира со сопственикот

Расел Џонс сподели во Фејсбук групата Lurcher Link Rescue споделил симпатично, но истовремено смешно видео во кое можете да го видите неговото куче Бил како куца додека оди покрај него, имитирајќи го откако ја скршил ногата и заврши на патерици. Џонс признал дека не знаел дека кучето се преправа дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Игра со куче: Тој е очигледен победник

Сопствениците на домашни миленици често измислуваат разни игри да ги разонодат… Овој човек решил да игра со топка, но… Кучето е очигледно добро расположено за играње и на крај излегува како победник бидејќи сопственикот не може да врати една топка…но убаво се изнаиграле… Погледнете ја таа умешност: Doggo is the …

Повеќе »

(ВИДЕО) Куче го спасило сопственикот од сигурна смрт: Овој златен ретривер е вистински херој!

Не се вели без причина дека кучето е најдобар пријател на човекот За кучињата се вели дека се најдобри пријатели на човекот, но понекогаш тие можат да бидат и многу повеќе од тоа. Понекогаш спасуваат животи, но и домови на нивните семејства. Погледнете како едно куче му го спасило животот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мачка која го моли сопственикот да ја гали станала хит на интернет

Мачките сакаат да се галат, но само кога се расположени за тоа. Исто така, тие не сакаат да бидат игнорирани и кога ќе побараат ваша нежност, сопственикот едноставно мора да ја обезбеди. Видеото во кое мачката го тапка сопственикот по рамото додека не ја погали стана хит на социјалните мрежи. …

Повеќе »

(ФОТО) Верен германски овчар минал 11. часови во вода за да го спаси својот сопственик

Еден лојален германски овчар минал 11 часа во вода за да го спаси својот сопственик. Тој бил забележан од рибар кој бил во околината. Полициските службеници во Моретон Беј, Австралија добиле повик во врска со куче што се гледа во заливот. Повикот го направил рибар, кој видел куче како плива …

Повеќе »