Tag Archives: соништа

СТАР РИТУАЛ – ВЕЧЕРВА, НЕБОТО ЌЕ ГО ОСВЕТЛИ МЛАДА МЕСЕЧИНА: За да ви се остварат сите желби, точно на полноќ, направете го ОВА!

Пробајте, не чини ништо 6. октомври е ноќта на младата Месечина, и вистинско време да започнете нешто ново. Имено, во оваа фаза, Месечината делува како поттик за какви било движења. Тоа е идеално време да започнете нов бизнис, да ги оставите грдите работи зад себе и да донесете нови одлуки. …

Повеќе »

ВИДЕО ШТО ЈА ПОТРЕСЕ ПЛАНЕТАТА: Скршениот Новак плаче како дете – не можел повеќе да издржи

Тажен крај на УС Опен за најдобриот во светот и сите негови фанови. Новак Ѓоковиќ не успеа да го освои календарскиот Грен слем, и тоа, разбирливо, беше многу тешко за него. Во пресрет на последниот натпревар во финалето на УС Опен со Данило Медведев, можеше да се види колку емотивен …

Повеќе »

(ФОТО) Денес и се восхитува цел свет, а нејзиниот живот го одбележале бројни трауматични искуства – Еве за која пејачка станува збор!

Израснала во сиропиталиште, а денес е една од најпознатите пејачки во светот… Среде шпекулации за конечна пропаст и банкрот, сите сè уште го чекаат големото враќање на славната Шер, која паралелно со нејзината бурна пејачка и актерска кариера, лебдеше во немирните мориња на љубовта. Таа има многу награди, два брака …

Повеќе »

ТОЛКУВАЊЕ НА СОНИШТА – Починатите никогаш не доаѓаат во нашите соништа без причина: Еве на што се обидуваат да не предупредат!

Постојат 5. причини зошто мртвите се појавуваат во соништата на своите најблиски Таквите соништа имаат значително влијание врз ужалените. Многумина признале дека токму соништата на средба со починатиот им помогнале успешно да го поминат процесот на жалост и да продолжат со животот. Иако веќе не се со нас, најблиските кои …

Повеќе »

(ФОТО) Меси никако да се смири: Преку Белгија стасал до Бразил

Веста дека Лионел Меси го најави заминувањето од Барселона ја разгори фантазијата на многу љубители на фудбалот кои го сакаат Аргентинецот во нивниот клуб. Потрагата по ново опкружување во кое се впуштил Лионел Меси, ги инспирираше поединците и ги навела на сонување, па хакерите кои го имаат бразилскиот Крузеиро во …

Повеќе »