Tag Archives: сонгул еден

(ВИДЕО+ФОТО) Венчавка од соништата: Се омажила глумицата од серијата „Ѓумуш“

Турската актерка Сонгул Еден, која се здоби со популарност во нашата земја преку серијалот „Ѓумуш“, се омажила за бизнисменот Арман Бикаки, на крајот на јули, по четиригодишна врска. Дозволата за венчавка ја добиле за Бешикташ а ги венчал Осман Ченер Куртоглу. Двојката имала дури четири кумови. Сонгул за нејзини кумови …

Повеќе »