Tag Archives: сок од зелка

Сокот од зелка има повеќе витамин Ц од портокалот, решава шест тегоби

Напитокот од зелка со векови се користи како народен лек за стомачни заболувања, воспаление на дебелото црево, гихт, ревматизам и запек. Напитокот од зелка со векови се користи како народен лек за стомачни заболувања, воспаление на дебелото црево, гихт, ревматизам и запек. Се користи и за зајакнување на имунитетот, чистење …

Повеќе »

(Рецепт) ВИТКА ЛИНИЈА – Најефтин и најефикасен напиток за СЛАБЕЕЊЕ кој се прави од само ЕДНА СОСТОЈКА!

Доведете ја линијата до совршенство. Овој пијалок ефикасно топи килограми, а за неговата подготовка ќе ви треба само еден зеленчук, а тоа е зелката. Конзумирањето на овој зеленчук, без разлика дали е сирово, кисело или расол, има многу позитивни ефекти врз нашето тело. Зелката содржи бројни придобивки, како што се …

Повеќе »

КОРИСНО – Благодетите на сокот од зелка

Ако ви прави проблеми за време на варењето, пијте го еден час по оброкот… Експертите тврдат дека чир на желудникот може да се ублажи со свеж сок од зелка. За да го подготвите овој ефективен сок, исецчкајте 500 гр зелка, а потоа сомелете (изблендирајте), додадете малку сол и оставете да …

Повеќе »