Tag Archives: сограѓани

Мистериозен добродетел ги платил долговите на поранешните соседи

Веста што потсетува дека и денес има добри дела доаѓа од Црна Гора, од Бар, каде мистериозен донатор ги избришал долговите на неговите поранешни сограѓани. „Испратете ми го износот без името на должниците кои долго време се должни на вашата продавница со цел да ги подмириме тие долгови“, била пораката …

Повеќе »

Ова е фотографија од австрискиот претседател

Австрискиот претседател Ван Дер Белен е некој кому возењето со јавниот превоз не му е туѓо.Таа пракса ја продолжил и во време на пандемијата на ковид-19, за што сведочи и фотографијата која ја објавил минатата недела. „На пат со Wiener Linien (виенски трамвај) во посета на Complexity Science Hub Vienna …

Повеќе »

(ФОТО) Хуманост на дело: Турскиот Спајдермен им помага на сограѓаните – Им доставува намирници

Во турскиот град Анталија, еден граѓанин облечен во костумот Спајдермен, им помага на своите сограѓани доставувајќи им намирници. Бурак Соилу од Анталија им доставува храна на своите сограѓани, порталот Middle East Monitor и, додава дека тој често им помага и на фармерите во бербата на овошје и зеленчук. На прашањето …

Повеќе »

(ВИДЕО) БРАВО – Италијански лекари со насмевки под маските им испратиле порака на своите сограѓани и го ВООДУШЕВИЛЕ СВЕТОТ!

Снимката од медицински работници од Италија испраќа позитивна енергија во време кога земјата се бори со огромен број луѓе кои заболеле од коронавирус. Во видеото што кружи на Интернет, тие во весел тон им велат на своите граѓани, да „останат дома“. Добриот, позитивен дух е секако клучен во тешки времиња, …

Повеќе »