Tag Archives: согорување

НЕКОЛКУ СОВЕТИ – Прехранбени навики кои ќе го забрзаат согорувањето на масните наслаги

Се подразбира дека е невозможно да се согорат масните наслаги „преку ноќ“. Сепак, постојат неколку навики во исхраната кои можете да ги користите за значително да го забрзате овој процес. Висцералните масти се голем проблем за многу луѓе кои се обидуваат да изгубат на тежина. Овој вид на маснотии се …

Повеќе »

Сè повеќе луѓе боледуваат од СИНДРОМ НА СОГОРУВАЊЕ: Работата може да ве доведе до оваа состојба!

Стресниот живот може да доведе до овој синдром Синдромот на исцрпеност е резултат на сè позафатен живот – ако имате многу обврски, хронично сте под стрес, постојано напнати и имате премногу рокови кои брзате да ги исполните, лесно може да се случи да се „согорите“. Овој синдром е синоним за …

Повеќе »