Tag Archives: совет

Цитат од Алберт Ајнштајн што секој треба да го следи: Животот ќе ви биде подобар и ќе почнете да учите од вашите грешки

Еден од неговите најпопуларни цитати кои ќе ви помогнат да бидете среќни и да напредувате Животот е ризница на изненадувања и нови откритија што ги добиваме секој ден. Затоа е важно да истражуваме нови можности, да се развиваме секој ден, да ги зајакнуваме нашите способности и да не ги потиснуваме …

Повеќе »

Совет од кардиолог: Доколку почувствувате БОЛКИ ГО ГРАДИТЕ, НИКОГАШ не смеете да го правите ова

Болката во градите може да биде многу опасна Болката во градите најчесто се толкува како сигурен знак за срцев удар, но овој знак може да укаже и на многу други болести и состојби. Бидејќи кардиоваскуларните болести се најчести во целиот свет и огромен број луѓе умираат од срцев удар секоја …

Повеќе »

Откриваме зошто „да сакаше ќе ти се јавеше“ не е секогаш добар совет

Следниот пат кога ќе сакате некому да му го дадете овој совет, размислете уште еднаш Колку пати сте побарале совет од вашата пријателка што да правите ако момчето што ви се допаѓа не преземе иницијатива и не се јавува, а таа ви кажала: ако му е гајле, ќе направи нешто …

Повеќе »

ВИСТИНСКА ПРИКАЗНА – ПАРТНЕРОТ МЕ ИЗМАМИ СО СОПСТВЕНАТА ЌЕРКА: „Побегна од насилно момче, а потоа ми забоде нож во грб!“ Еве како дознала за АФЕРАТА!

Една жена доживеала агонија кога нејзиниот партнер ја изневерил со родената ќерка. Таа во очај анонимно се обратила до експерт за врски за совет. – Кога ќерка ми мораше да побегне откако го остави своето насилно момче, не се двоумев да и го понудам мојот дом. Сепак, последното нешто што …

Повеќе »

ЗАДОЛЖИТЕЛНО ПРОЧИТАЈТЕ – ЗА СЕ ВО ЖИВОТОТ И ЗА ДОБРО И ЗА ЛОШО ВИНОВНИ СМЕ НИЕ САМИТЕ: Мудра приказна која ќе ве протресе од корен!

Сами го создаваме светот во кој живееме, кога се чувствуваме лошо, зависи од нас. Кога сме добро, зависи од нас. Понекогаш само треба да го промените аголот на гледање на животот и се’ си доаѓа на свое место… Еднаш, еден незадоволен млад човек дошол кај еден стар учител и му …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЗАПОЗНАВАЊЕ – Експерт за врски објаснува како да ги избегнете непријатностите на првиот состанок: „Важно е каде седите!“

Запознавањето и првите состаноци може да бидат незгодни, особено ако по природа сте срамежлива и повлечена личност. Разговорот често не може да биде константен, па затоа владее непријатна атмосфера кога луѓето не се познаваат. Метју Хаси е еден од водечките тренери за запознавање на Тик Ток, кој споделува корисни совети …

Повеќе »

(ФОТО) Ги советува жените како богато да се омажат: „Одете во опера“

Ана Беј (33), позната и како „Jet set baby“, на нејзиниот блог им помага на жените да се вклопат во високото општество и да најдат милијардер. Таа е родена Швеѓанка и девојка на банкар, па често го споделува својот гламурозен начин на животен тил на Инстаграм. View this post on …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Мајкл Џексон до ден-денес го почитува советот на татко и: Парис не го заборава ова!

Мајкл Џексон почина во 2009. година, а неговата ќерка Парис порасна во вистинска убавица… Парис Џексон (24) на 11. години го изгубила својот татко, најпопуларниот пејач во светот, Мајкл Џексон. Таа денес е модел, пејачка и актерка и секогаш истакнувала дека она што ја научил нејзиниот татко го цени до …

Повеќе »

ШОК! “На првата брачна ноќ, за време на секс, го кажа ОВА! Размислувам на РАЗВОД!”

Првата брачна ноќ за младенците е најубавиот момент… Откако го кажале судбоносното „да“ и ја завршиле прославата со роднините и пријателите, доаѓа првата брачна ноќ која е најубавата работа за сите младенци. Меѓутоа, оваа жена не може да се пофали со тоа, бидејќи првата брачна ноќ ја поминала во солзи: …

Повеќе »