Tag Archives: советување

ИЗЛЕЗЕТЕ И ПРОШЕТАЈТЕ: Има изненадувачки придобивки од редовното пешачење, особено кога надвор е студено!

Ова е периодот кога јадете многу, па не заборавајте да согорувате калории Секој чекор вреди злато! Пешачењето благотворно делува на целото тело, па по доброто јадење почекајте дигестивниот систем да почне да си ја врши работата и направете пауза, наместо да лежите – работете со нозете. Експертите тврдат дека оваа …

Повеќе »

ПЕТ РАБОТИ КОИ ТРЕБА ДА ГИ ПОЧИТУВА СЕКОЈА СВЕКРВА: Само така ќе има совршен однос со синот и снаата

Сите знаеме за стереотипот за свекрвите, кој не е најпозитивен. Меѓутоа, во пракса често е поинаку, па снаите и свекрвите добро се согласуваат. Советничката за парови, Леслин Кантнер, објаснила како да се биде совршена свекрва која ќе има најубав однос со синот и снаата. – Прво – никогаш не го …

Повеќе »

Тивок убиец: Имате ли „СКРИЕН ДИЈАБЕТЕС“? 15. знаци на кои треба да внимавате!

Повеќе луѓе од било кога се изложени на ризик од дијабетес, а некои го развиваат дури и без да го знаат. Симптомите на дијабетес може да се занемарат бидејќи луѓето мислат дека се предизвикани од нешто друго или симптомите се такви што не мора да се чувствуваат лошо и дури …

Повеќе »