Tag Archives: собира пари

(ВИДЕО) ТикТокер собрал над 170. илјади долари за да може една постара дама да се пензионира

Корисник на TikTok собрал повеќе од 172.000 долари за работничка на Walmart за да може да го исплати заемот и да се пензионира. Деван Бонагура, кој објавува на TikTok под корисничкото име @dbon973_, привлече внимание кога сподели краток клип од една постара дама по име Нола. @dbon973_ You guys will …

Повеќе »

(ФОТО) БРУС ВИЛИС ТЕШКО БОЛЕН: Шокантни информации за актерот!

АКТЕРОТ Брус Вилис се бори со болест која наскоро би можела целосно да го исклучи од светот на филмот. Деменцијата на актерот ја открил режисерот Мет Ескандари, кој работел со Вилис на неколку филмови. Една од најголемите холивудски ѕвезди, Вилис, глумејќи во три дела од филмскиот серијал „Умри машки“, заработи …

Повеќе »

(ФОТО) Момче (10) прави и продава колачи за да собере пари за операција на изгореното лице

ЖОАКИН Нахуел отсекогаш сонувал да стане слаткар, а почнал да прави и продава колачи и пити уште пред да планира. Имено, овој 10-годишен Аргентинец доживеал страшна трагедија. Играјќи си со својот брат Фабрицио, тој се запалил. „На мајка ми и беше роденден. Зедовме алкохол и го фрливме на скарата“, изјавил …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тони (5) со ампутирани нозе, поради злоставување на родителите, собрал повеќе од еден милион фунти за болница!

Петгодишниот Тони Хаџел собрал повеќе од еден милион фунти за лондонската болница што му го спаси животот одејќи 10. километри со нови протези на нозете инспириран од предизвикот што го постави капетанот Том Мур. Тони претрпел злоставување од неговите родители кога бил бебе, што резултирало со ампутација на нозете. Amputee …

Повеќе »

(ФОТО) Девојче (5) платило оброци во училиште за 123. деца кои немаат пари

Петгодишна ученичка од основно училиште во градот Виста, во Калифорнија, собрала доволно пари за да го плати долгот за училишни оброци на дури 123. ученици во нејзиното школо, пренесува CNN. Кетлин Харди, ученичка од претшколска програма во основното училиште „Breeze Hill“, слушнала дека нејзините родители зборуаат за финансиските тешкотии со …

Повеќе »

(ФОТО) ПИЈАНИТЕ И ГОСПОД ГИ ЧУВА – СЕ КАЧИЛ НА БАНДЕРА И ИСЧЕЗНАЛ ВО ОБЛАКОТ ИСКРИ: Студент од Охајо сега очајнички бара пари за своето лекување!

Студент од Охајо се искачи на бандера,, веројатно во обид да се докаже пред група колеги на забава, а потоа случајно допрел високонапонски кабел. Тој паднал од висина од 15. метри на земја и некако ги преживеал и’ електричен удар и падот. Видеото, кое продолжува на социјалните медиуми, прикажува маж …

Повеќе »

(ФОТО) ИМА САМО ТРИ ГОДИНИ а на полицијата и донирала пари за ново куче!

Едно семејство од Висконсин организирало „гаражна продажба“ (назив на продажба кога семејството пред куќата организира продавање на непотребни или избрани предмети), а нивната тригодишна ќерка, Леини, покажала вистински претприемачки дух. Поточно, додека семејството се занимавало со „гаражна продажба“, мајката Моли и помогнала на нејзината ќерка да постави штанд со лимонада …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сонувала за совршена венчавка но добила тумор: Девојката не се откажала од борба но свршеникот и приредил ШОК!

Емили Николсон (24) од Велика Британија се шокирала кога во 2016. година лекарите и рекле дека има тумор на мозокот – astrocitoma (најчест облик на тумор на мозокот кај возрасните луѓе). една година подоцна прогнозите биле уште пострашни – и рекле дека има помеѓу 12 и 18 месеци живот. Плачела, …

Повеќе »