Tag Archives: снаоѓање

(ФОТО) СЕГА УЖИВА ВО ЛУКСУЗ – Новак Ѓоковиќ за тешките почетоци: „Моравме да се снаоѓаме за да преживееме!“

Еден од најуспешните тенисери Новак Ѓоковиќ благодарение на професионалните достигнувања успеа на себе и на своето семејство да си обезбеди удобен живот. Семејството Ѓоковиќ ужива во луксуз и на списокот на нивниот имот има приватен авион, како и многу други скапи работи достапни само за најбогатите. View this post on …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сакал да повози Бугати од 5 милиони долари, но не ја проверил временската прогноза

Возењето на Bugatti W16 Mistral е секако незаборавно искуство, со 1.600 коњски сили и ветер во косата. Во средината на август Bugatti претставил нов модел. Тоа е, исто така, последниот автомобил придвижуван од моторот 8.0 W16 со четири турбополначи. Тоа е Bugatti W16 Mistral, а потоа следат моделите со електрифициран …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЕДИНСТВЕНА ПРЕЖИВЕНА ОД ПАД НА АВИОН, ПА СО ДЕНОВИ ТАЛКАЛА НИЗ ЏУНГЛАТА: „Со ужасни болки чекорев преку МРТВИТЕ за да се спасам!“

Џулијан за влакно ја избегнала смртта со чиста среќа, а благодарение на времето што го поминала со нејзиниот татко во џунглата, успеала да си го спаси животот. Џулијана Кепке е родена во 1954. година. Таа до својата 17-та година живеела сосема нормален живот, а потоа во нејзиниот живот се случило …

Повеќе »

(ВИДЕО) МОМЧЕ САКАЛО ДА се ПРОСЛАВИ И ДА ДОБИЕ 5, МИНУТИ СЛАВА: Водителката се свртела и со една реченица му ги уништила соништата!

Од памтивек, луѓето се стремат кон некаква популарност. Додека едни се прославиле со својот талент или достигнувања, други избрале некои „покреативни“ начини, а еден од нив, со доцното појавување на телевизија, е да се влезе во кадар додека се прави пренос или известува од терен. Тоа на виновникот или падобранецот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Водителка останала без заб за време на емисијата во живо, а ваква реакција од неа никој не очекувал

Таа доживеала малер во живо во програмата Кој работи, греши, а ТВ водителките не се исклучок. Лапсуси и непријатни ситуации им се случуваат на сите, па и на нив. Она што е добро е што водителите се толку обучени што навреме се коригираат. Сигурно илјада пати досега сте виделе лапсуси …

Повеќе »

(ВИДЕО) Им пркоси на законите на физиката: Со рака се вратила на скиите и избегнала катастрофа

Австријка навистина за влакно избегнала вистинска катастрофа на Олимписките игри во Пекинг. Тамара Типлер, која на патеката во „супервелеслалом“ излезе како 19-та, малку среќа и смиреност и помогнаа да не доживее катастрофален пад. Слободно можеме да кажеме дека таа на некој начин им пркоси на законите на физиката. Двете скии …

Повеќе »

(ВИДЕО) Лулзим Сулејмани е еден од преживеаните: „Го зедов чеканот во автобусот и го скршив стаклото…“

Успеав да избегам бидејќи го зедов чеканот од автобусот и го скршив стаклото… Екипата на Клан ТВ во софиската болница во која се сместени повредените од трагичната автобуска несреќа разговарала со Лулзим Сулејмани од Прешевската долина, кој ја преживеа несреќата и успеал да помогне и на неколку други патници. -Додека …

Повеќе »

(ФОТО) ЖИВОТОТ Е ЧУДО – ОКСАНА РОДИЛА ПЕТОРКА, А ТОГАШ ЈА НАПУШТИЛ СОПРУГОТ: 5 години подоцна, живее подобро од кога било!

Прочитајте ја приказната за една навистина силна жена До 2015 година, семејството на Оксана Кобелецкај и Сергеј Семенов не се разликувало од милиони други: мајка, татко и ќерка Алиса. Неколку години по раѓањето на нивната најстара ќерка, парот почнак да размислува за проширување на семејството. Кога на ултразвук дознале дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хит снимка: На доставувачи за време на носењето им испаднал фрижидер!

Во Охајо, Америка, на несмасните доставувачи им паднал фрижидер непосредно пред доставувањето. Фрижидерот, од паѓањето, бил целосно уништен, а снимката станала хит на интернет и предизвикала бурни реакции. „О не! Што би направиле ако фрижидерот од 4.200 американски долари што го нарачавте, наиде на трагичен, деструктивен крај на вашата патека? …

Повеќе »