Tag Archives: смеа

Последното истражување потврдило: ЖЕНИТЕ СО ОВИЕ КАРАКТЕРИСТИКИ ИМ СЕ НАЈПРИВЛЕЧНИ НА МАЖИТЕ – Немаат никаква врска со изгледот

Жените со овие квалитети ќе го освојат срцето на секој маж Иако заљубувањето не е нешто што науката може да го дефинира, експертите ширум светот се уште се обидуваат да откријат какви мажи и жени се најпривлечни и што ги прави толку неодоливи… Според најновите истражувања, експертите дошле до заклучок …

Повеќе »

(ФОТО) СМЕА НА ПОГРЕБ: Покојничката на сите им приредила изненадување!

Некролог објавен во локален весник вели дека бабата починала на 12. октомври на 81-годишна возраст и била позната по нејзината креативност, духовитост и одлична смисла за хумор. Џоди Периман од САД штотуку докажала дека последното збогување не мора да биде бескрајно тажно, дека е можно во нив да се внесе …

Повеќе »

(ФОТО) Кејт Мидлтон не е како другите членови на семејството: Поранешниот батлер открил каква принцеза е таа

Принцезата Кејт Мидлтон на многумина им е омилен член на британското кралско семејство Кејт е позната по убавото однесување во секоја ситуација и широката насмевка, но каква принцеза е таа приватно? – Не беше како другите членови на кралското семејство, сакаше да се шегува со персоналот – го искажува своето …

Повеќе »

Видеото е апсолутен хит: Во тв емисија биле поканети луѓе кои се смеат на заразен начин

Француското телевизиско шоу C’est mon choix (Тоа е мој избор) ги собрало луѓето со необични смеа и ги поканила да седнат на сцената, што завршило како што би замислиле – со многу смеа. Емисијата со тема „Мојата смеа не минува незабележана“ собра луѓе кои имаат нешто заедничко, а тоа е …

Повеќе »

(ФОТО) ДВОЈНИ СТАНДАРДИ – ДА ГО НАПРАВЕШЕ МЕГАН МАРКЛ ОВА, БИ ЈА РАСПНАЛЕ: Се појави фотографија од Кејт Мидлтон од погребот на кралицата, за која велат дека е СКАНДАЛОЗНА!

Иако поминаа речиси три дена од погребот на кралицата Елизабета Втора, сепак впечатоците не се смируваат, а јавноста не престанува да го анализира секој детал од овој историски настан. Јавноста, очекувано, најмногу ја заинтригира односот меѓу членовите на кралското семејство, а особено начинот на кој сите се однесуваа кон принцот …

Повеќе »

Кога барате партнер за цел живот, важни се само овие две работи

Речиси и да нема личност на светот која не се труди да ја пронајде својата сродна душа за емотивна врска. Но, како да знаете дека сте го нашле мажот со кој сакате да го поминете остатокот од животот? Сè мора да биде едноставно од самиот почеток Од моментот кога ќе …

Повеќе »

Доколку сакате да го забавите стареењето, експертите велат дека треба да се откажете од овие навики

ЕДНА студија на Харвард сугерира дека поголемото внесување на овошје и зеленчук е поврзано со помала смртност, но има некои навики кои го прават токму спротивното, а го поттикнуваат вашето стареење. Наместо да го бркате еликсирот на младоста, би било добро да внимавате на практикување на некои навики кои би …

Повеќе »

(ФОТО) Били Ајлиш проговорила за синдромот кој и бил дијагностициран: „Многу е чудно“

МУЗИЧАРКАТА Били Ајлиш беше гостин во најновата епизода од шоуто на Нетфликс „My Next Guest Needs No Introduction“ (Мојот следен гостин не треба да го претставувам), чиј водител беше Дејвид Летерман. За време на шоуто, пејачката имаше тик, што го предизвикал разговорот за Туретов синдром, кој го има уште од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СМЕА ДО СОЛЗИ – „Ова ќе го кажам само еднаш“: Вака изгледаат ДЕНЕС актерите од познатата серија „АЛО, АЛО“

Незаборавната серија „Ало, ало“ и по речиси четириесет години од почетокот на снимањето и емитувањето не престанува да ја воодушевува публиката. Доколку се прашувавте што се случи со ликовите кои толку пати не насмеаа, овој текст сигурно ќе ве поттикне уште еднаш да ја погледнете познатата серија. Гордон Кеј – …

Повеќе »