Tag Archives: случај

НИКОЈ НЕ ЗНАЕ КАКО СЕ ОПОРАВИЛ, ДУРИ ДВА ПАТИ! ЧУДОТО ОД ОСТРОГ ЗА КОЕ СИТЕ ЗБОРУВААТ: Здравко имал 1% шанса да преживее, а потоа се’ се сменило преку ноќ!

Кој верувал пред седум години дека животот на Здравко И. може да му се продолжи уште малку? Имено, тој преживеал тежок срцев удар петнаесет години пред тој настан, а потоа добил дијабетес. На сето тоа му немало крај, бидејќи се востановена појава на камења во жолчката, но и слабост на …

Повеќе »

(ВИДЕО) РАБОТНИЦИ НА БРЗА ПОМОШ ОДБИЛЕ ДА ПОМОГАТ НА ЧОВЕК СО СРЦЕВ УДАР: Не влегле во старечки дом, инсистирале да го изнесат од ОБЈЕКТОТ!

Кога еден полицаец минатиот месец влегол во соба во пензионерски дом во Јужна Калифорнија, затекнал медицинска сестра во паника како прави компресии на градите на пациент, покажуваат снимките од камерата. Пациентот имал срцев удар, а персоналот немал соодветна опрема за помош, стои во полицискиот извештај. Но, веднаш пред влезот на …

Повеќе »

(ФОТО) АПЕЛ ОД ТАТКО: Мојот син почина поради премногу кофеин – бидете внимателни што ви пијат децата!

Лажичка чиста кофеин во прав содржи дури 5000 милиграми кофеин, доза што може да биде смртоносна. Две лажички е исто како да пиете 70 лименки Ред Бул одеднаш, предупредуваат експертите Лахлан Футе за неколку дена требаше да наполни 22. години кога неговите родители го нашле мртов на подот на бањата, …

Повеќе »

Жена среде породување барала тест за девственост и тврдела дека е невина

Понекогаш е тешко да се помирите со она што животот ви го донесува – единствено така би можеле да го опишеме случајот на млада жена која, доаѓајќи во болница поради болки во стомакот, одбила да поверува дека е бремена. Кога гинекологот и ја соопштил веста, инаку дебелата 20. годишна девојка …

Повеќе »