Tag Archives: слободен

(ФОТО) Невин лежел 42. години во затвор, сега има само две желби…

Кевин Стрикленд, Афроамериканец од американската сојузна држава Мисури, беше ослободен од обвинението за тројно убиство во 1978. година, по повеќе од 42. години затвор. Сега има 62. години и по речиси половина век поминат зад решетки, сака за прв пат да го види океанот и да го посети гробот на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кит со часови бил заглавен меѓу карпи, а кога наишол овој човек…

Китовите навистина имаат посебно место во срцата на љубителите на животните. Тие се убави, исклучително интелигентни и можат да комуницираат едни со други. Тие се на врвот на синџирот на исхрана, но понекогаш можат да дојдат во ситуација да бидат немоќни, како оваа што ја доживеал овој кит. За среќа, …

Повеќе »

(ВИДЕО) МАЖОТ ЈА ТРУЕЛ ЦЕЛА ГОДИНА А ДОБИЛ САМО 60. ДЕНА ЗАТВОР: После неговото кафе секогаш и било лошо па поставила камера и го „фатила на дело!“

Секојпат кога нејзиниот сопруг ќе и донел кафе, Тереза Козловски од Мичиген би се разболела. За да го разреши овој чуден феномен, таа одлучила да постави скриена камера во нејзиниот дом, а тоа што го видела ја шокирало. На снимката, јасно може да се види дека нејзиниот сопруг Брајан секој …

Повеќе »