Tag Archives: сликање

(ВИДЕО) СОБРАЛ СИМПАТИИ – Напаѓачот на Барселона поради навивач во инвалидска количка го запрел автомобилот среде улица

Данскиот напаѓач и член на Барселона, Мартин Брајтвајт (29) вчера собрал многу симпатии на социјалните мрежи. Имено, се појавило видео во кое Брајтвејт го напушта тренинг центарот на клубот, каде го пречекале неколку навивачи. Додека повеќето играчи на Барса обично само мавтаат или потпишуваат неколку автограми низ прозорецот, Брајтвајт отишол …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Природата некаде одзема некаде додава: Слепа пливачка се фотографирала за „Плејбој“

Без разлика на тоа што е скоро слепа, гледа само 3 проценти Елена постигнува многу успеси во пливањето. Пливачката Елена Кравцова е родена во Казахстан но сега настапува за параолимиската селекција на Германија во пливање. View this post on Instagram Hallo zusammen 🤗⁣ ⁣ Da mich viele Fragen über das …

Повеќе »

(ВИДЕО) Изнајмил апартман па ги ишарал ѕидовите: Сопственикот реагирал многу необично!

Сопственикот на станот „Airbnb“ го прашал својот уметник гостин, Али Сабет, пред да го напушти Токио и да го продолжи патувањето, дали може да наслика нешто на sидовите. Зделката била едноставна: ако сè оди добро, сопственикот на станот ќе ги врати парите платени за ноќите + ќе има бесплатно сместување …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАЖНО – ОВИЕ ТУРИСТИ СЕ ПОЛОШИ ОД ЅВЕРОВИ: Малечката фока им верувала, а еве што направиле за да се сликаат со неа!

Во шок видео од Казахстан се гледа група туристи на плажа, како во плитките води тепаат млада фока, за да можат да се сликаат со неа. Сето тоа се случило во селото Курик во Казахстан, кое се наоѓа на источниот брег на Каспиското Море. Видеото, кое беше споделено на Интернет …

Повеќе »

(ФОТО) ГОЛЕМО СРЦЕ – Малечка хуманитарка: Веќе со 10. години таа ги усреќува другите!

Челси Фер има само 10. години, но веќе собрала повеќе од 2.500 комплети за ликовна уметност што им ги испраќа на децата жртви на трауматски животни искуства и на сиромашните… Децата што живеат во сиропиталишта, жртви на масовни престрелки или слични инциденти, допреле девојка која решила да им помогне на …

Повеќе »