Tag Archives: скромност

(ВИДЕО) Добар Самаријан на бездомник му ја дал својата кредитна картичка со пин: Гестот на несреќниот човек го изненадил!

Веќе пишувавме за богаташи кои маскирани се обидуваат да им помогнат на бездомнци, но гестот на овој Британец е навистина за восхит… Тој на бездомник му дал кредитна картичка со пин, а сето тоа го документирал со снимка, на која се гледа младиот човек како седи во градината на едно …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвездата на Барса восхитила со скромноста: Користи јавен превоз!

Голманот на Барселона, Марк-Андре тер Стеген предизвикал воодушевување на клупските навивачи, но и пошироката спортска јавност откако е виден како користи јавен превоз. Фотографијата од сликаниот, скромен,Марк-Андре тер Стеген, снимен во возење со подземна железница во Барселона, поради својата специфичност бргу се проширила по медиумите. Социјалните мрежи, пак, вријат со …

Повеќе »