Tag Archives: скромност

(ВИДЕО) Тоше Проески не напушти пред 15 години. Неговата соба е сеуште недопрена

ДЕНЕС се навршуваат 15 тажни години од смртта на македонскиот славеј Тоша Проески, кој околу 06:20 часот загина во страшна сообраќајна несреќа на автопатот кај Нова Градишка. Имаше само 26. години. Тодор Тоше Проески е роден на 25. јануари 1981. година во Крушево, Македонија, дипломирал на Музичката академија во Скопје …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Роби Колтрејн заработил милиони а живеел скромно во штала на рид и никогаш не излегувал надвор

Тажната вест за смртта на актерот Роби Колтрејн, кој го толкуваше ликот на Хагрид во филмовите за Хари Потер, го обиколи светот. Сепак, се чинеше дека неговиот приватен живот не се разликувал многу од оној што го имаше во Хари Потер. Во соопштението, неговата агентка Белинда Рајт потврди дека актерот …

Повеќе »

(ФОТО) Чеченскиот лидер носи чизми од 2.000 долари, а Зеленски патики од 44 евра

Озлогласениот чеченски лидер Рамзан Кадиров, за разлика од украинскиот претседател Володимир Зеленски, не се облекува скромно за да му се приближи на народот, туку со облеката сака да испрати порака за својата супериорност. Имено, тој често може да се забележи во скапите чизми на Прада, во кои се појавил неодамна, …

Повеќе »

СЛИКА КОЈА ГОВОРИ ПОВЕЌЕ ОД ЗБОРОВИ: Игор Иџе Стефановски – Трофеи за сите времиња!

Најдобриот македонски автомобилски ас веќе ја испиша историјата а иако скромен, по природа, објави фотка со неговите освоени трофеи… Не веруваме дека некој може да изброи колку трофеи има на фотографијата, а Иџе се’ објаснил со „Истрајност. Упорност. Пожртвуваност…… резултатот е ова!“ Секако, во претстојната сезона очекуваме нови успеси на …

Повеќе »

(ФОТО) КЕЈТ МИДЛТОН ПРЕДИЗВИКАЛА ГНЕВ ВО ЈАВНОСТА: Поради овој потег негативните коментари само се нижат!

Војвотката успеа да добие лавина негативни коментари и тоа само поради изборот на стајлинг Кејт Мидлтон успеа да го разбуди гневот на многу луѓе со изборот на стајлинг. Имено, добро е познато дека војвотката во текот на годината неколку пати се појавува на јавни собири во исти фустани, но дека …

Повеќе »

(ФОТО) ХОЛИВУДСКИОТ актерот Кијану Ривс користи јавен превоз, ги префрла хонорарите од филмовите на колегите, но еве кои се ТРАГЕДИИТЕ стојат зад неговата приказна

Ги погреба своите најблиски, но никогаш не се откажа од мисијата да ги усреќува луѓето околу себе. Холивудската ѕвезда Кијану Ривс, канадско-американски актер, филмски режисер, филмски продуцент и музичар, е надалеку познат по својата скромност и добронамерност кон луѓето со кои е опкружен секојдневно. Кијану имаше кратка врска со Сандра …

Повеќе »

(ФОТО) ПРОЧИТАЈТЕ, ВРЕДИ – РУСИНКА (90) НЕ ПИЕ ЛЕКОВИ, И НИКОГАШ СЕ ЖАЛИ: Нејзиниот совет за среќа го распамети целиот свет!

„Имам 90. години, но се чувствувам како да имам 50.“, рекла веселата баба Една баба од Москва е вистински пример како да се живее и колку позитивниот став влијае на квалитетот на животот и долговечноста. Без сомнение – треба да ја послушаме! Имено, страницата на Фејсбук, Human’s of New York, …

Повеќе »

(ФОТО) Скромната Јелена Ѓоковиќ: Носи едноставни и ефтини здолништа

Сопругите на најпознатите тенисери во светот не се разликуваат само со начинот на однесување туку и со својот стил на облекување. И’, додека Мирка е секогаш стокмена и елегантна па макар била и на тениски меч, Јелена Ѓоковиќ се однесува малку послободно кога станува збор за облеката. Па, така во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Добар Самаријан на бездомник му ја дал својата кредитна картичка со пин: Гестот на несреќниот човек го изненадил!

Веќе пишувавме за богаташи кои маскирани се обидуваат да им помогнат на бездомнци, но гестот на овој Британец е навистина за восхит… Тој на бездомник му дал кредитна картичка со пин, а сето тоа го документирал со снимка, на која се гледа младиот човек како седи во градината на едно …

Повеќе »